Kdysi zářil v titulních rolích na Shakespearovských slavnostech i v Divadle pod Palmovkou, ovšem v poslední době se přesunul spíše na menší scény. „Zcela programově jsem s tím skončil,“ přiznal nyní Langmajer v rozhovoru pro DVTV s tím, že v životě mnohé přehodnotil poté, co před zhruba třemi lety vyhledal pomoc psychiatra. „Hrozně mi pomohl. Jsem za to šťastnej a doporučuju to některým svým kamarádům, aby se za to nestyděli, že chodí k psychiatrovi.“

Sám se prý v minulosti hodně ničil, aby se dokázal lépe vcítit do velkých a náročných rolí. „Pořád to prožívám, ale ne tak intenzivně. Už to tolik nenosím domů. Se mnou muselo být k nežití podle mě. Asi jsem všechno prožíval víc, než jsem měl,“ popsal.

Jak sám odhalil, není prý lehké ho léčit, jelikož je perfekcionista. Proto také bral jako velkou prohru, když mu lékař pomohl najít takovou kombinaci léků, která mu pomohla. Odborník mu ale vysvětlil, že je to stejné, jako brát prášky na vysoký cholesterol. „Řekl bych, že jsem hodně slevil. Už se tak neprožívám a začínám žít normální a všední život. Po padesátce. Musel jsem si počkat,“ hodnotí svůj život herec, který ještě stále bojuje s problémy s nespavostí.

Toho, že se začal léčit, ale nelituje. „Hodně se mi ulevilo a tím se ulevilo i tomu okolí. A já jsem to udělal především kvůli okolí a kvůli tomu, koho mám tak moc rád – a to je moje nynější novomanželka, protože jsem o ni nechtěl přijít. Protože jsem věděl, že se mnou se žít nedá,“ promluvil otevřeně Jiří s tím, že právě Adéla Gondíková, kterou pojal za manželku letos v létě, je pro něj velmi důležitá.

„Tak proto jsem vyhledal pomoc. Aby se mi ulevilo, aby se ulevilo i jí a mohli jsme spolu dál žít, protože jsem o to hrozně stál,“ doplnila hvězda filmu Copak je to za vojáka. Jeho žena mu prý pomáhá ve více ohledech, například je díky ní oblíbenější mezi kolegy. „Velkou zásluhu na tom má moje manželka, která mi nastavuje zrcadlo.“ Také ho prý dokáže vždy skvěle doplnit.

„Kdykoliv nevím, co chci říct, tak ona to přesně ví. Když jdu do společnosti a chci lidi trochu pobavit, tak ji musím mít s sebou, protože já si na tak 20 procent toho, co chci říct, nemůžu vzpomenout. Ale ona to ví a vždycky to za mě dořekne,“ dodal v rozhovoru pro DVTV Langmajer, který v minulosti hrál i v populárním seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 proutníka Hrušku.

VIDEO: Řekla ano! Takhle si Gondíková vzala Langmajera

Video
Video se připravuje ...

Řekla ano! Takhle si Gondíková vzala Langmajera Divadlo v Rytířské

Fotogalerie
50 fotografií