Jednotliví soutěžící následujícího soutěžního týdne gastronomické show Prostřeno! stojí za podrobnější zkoumání, v každém případě dvě dámy, které se českému národu představí (nejenom) u plotny, názorně předvedou, že jestli má závist a nepřejícnost jména a tvář, jsou to právě ony dvě. První den bude každopádně vařit Václav (29). Do pořadu se přihlásil sám, jelikož chtěl své bývalé přítelkyni dokázat, že to zvládne. A přestože mezi svými koníčky vaření sebejistě uvádí, ne všechno se mu během soutěžního dne povede. Zatímco s masem si vyhraje a bude ho péct jako šéfkuchař, podaří se mu pro změnu připálit jíšku. Zklamaný bude ale už u předkrmu, kdy jedna z dam odmítne jíst rajčata. Vlastně nejí ani houby, borůvky, mořské plody… „I kdybych tady vykouzlil cokoliv, tak se vždycky někdo najde,“ nebere Václav svůj nezdar nijak tragicky.

Také další večer bude v režii muže. V úterý se u plotny předvede nesmělý stydlín Pavel (23), pracující jako obsluha čerpací stanice. Mladý táta od rodiny se zatím moc neprojevil, a tak jsou všichni zvědaví, jak se ukáže alespoň při vaření. Pavel totiž tvrdí, že moc často nevaří, a do soutěže ho přihlásil jeho šéf. To, že se v kuchyni příliš neorientuje, je záhy poznat: Do těsta na vafle dá například hrubou mouku místo hladké, šlehačka se mu zdrcne, a ani vývar není podle jeho představ. „Proč nevypadá jako ten od maminky?“ ptá se Pavel nad hrncem rozpačitě. Zábavu pro své hosty přichystá sice dobrou, zato přijdou jiné kritické momenty. Jak si s nimi hostitel poradí? A ustojí i nějakou tu kritickou poznámku?

Středeční večer bude patřit Petře (35). A na tu jsou ostatní soutěžící hodně zvědaví. Pradlena Petra má totiž mlsný jazýček a prakticky nic jí nechutná. Tahle rozvedená žena své hosty pozve do malého bytu a posadí je na gauč v obýváku, kde se během večeře budou všichni cítit stísněně. Komu by se taky chtělo se celý večer mačkat na gauči? Jejich rozmrzelost se pak projeví i na hodnocení jídla. Hostitelce vmetou do tváře, že cibulová marmeláda je jenom marmeláda plná cukru. „To je nechutný,“ prohlásí Sandra, která má vařit poslední den, zatímco Václav přikyvuje. Stejně nespokojená je tahle blondýnka i s omáčkou. „Omáčka mi připomíná trošku UHO. A je dost slaná,“ nebere si servítky.

Ve čtvrtek přijde na řadu máma tří dětí Romana (34). Prodavačka na mateřské dovolené má motivaci velikou, za výhru by ráda jela na dovolenou s rodinou. Bude ale její menu vítězné? Vsadí na českou kuchyni, ovšem ani jí se nebude u sporáku moc dařit. Například játrové knedlíčky do polévky budou tak tuhé, až je bude problém rozkrojit, a maso vysušené. Soutěžící, přestože je pobaví kreativní zábava po jídle, začínají spekulovat, jak je to s Petřiným nechutenstvím. Václav ji například musí upozornit  na to, že je v jídle rajče! Snědla by ho? „Já si opravdu myslím, že tady tahle slečna opravdu hraje nějakou hru, a možná už kolikrát ani neví, co říká. Protože jestli jeden den něco nejí, a druhý den to vydlabe až po poslední drobek na talíři, tak já jsem už z toho úplně zmatenej,“ svěří se Václav kamerám.

V pátek se to celé rozčísne. To se totiž stane hostitelkou Sandra (31), usměvavá blondýnka pracující jako asistentka soudce, a své hosty přivede ke svému krásnému domečku zařízeném ve vintage stylu s obrovskou zahradou, kde je voliéra s papoušky, skleník, pergola, a kde se dá dokonce i pohodlně stolovat. Jenže holky to vidí jinak, myslí si, že se na ně Sandra povyšuje. Petra ani tentokrát nezklame, nechutná jí předkrm, nejede jí polévka, a zkritizuje i zelí u kachny, takže Vašek dojde k závěru, že „Petra je člověk, který bude hledat chyby i na jídle šéfkuchaře s michelinskou hvězdou“. A směje se tomu nejen on, ale už i Romana. Podle Petry se ale Václav před hostitelkou jenom předvádí.

Ruku ale na srdce, dámy mají velký problém překousnout luxus, ve kterém Sandra bydlí, a o jedovaté poznámky a závistivé řeči nebude nouze. „Čekala jsem, že to, jak bydlím, bude mít asi vliv na celkový průběh večera, ale jsem trošku šokovaná, že je ten vliv tak veliký,“ přizná upřímně zaskočená Sandra. A Václav? Ten má jasno. „Já jsem už z toho úplně vytočenej. Doufám, že tyhle dva lidi už nikdy neuvidím,“ nechá se slyšet. Kdo tedy nakonec vyhraje? Nejlepší kuchař, nebo taktik, který si to všechno dobře spočítal?

VIDEO: Nejdrsnější Prostřeno: Doufám, že tyhle lidi už nikdy neuvidím!

Video
délka: 01:32.08

Nejdrsnější Prostřeno: Doufám, že tyhle lidi už nikdy neuvidím! 

Fotogalerie
11 fotografií