Jediný muž, který se čtyřmi ženami bude soutěžit o výhru čítající 60 tisíc korun, si své kulinářské okénko „odbude“ už v pondělí. Kromě toho, že Tomáš (22) svým hostům nabídne klasickou českou kuchyni, přizná na sebe podivnou gurmánskou libůstku: má rád dřevo. Doslova a do písmene.

„Já jím smůlu. Je to zdravý, je to dobrej nakopávač a je to chutný,“ vysvětluje již dvojnásobný otec, který se hned druhý den po finále hodlá oženit v kostele se svou nastávající. Svým soupeřkám dokonce neobvyklou pochutinu nabídne, a přestože ty zneváží zdravotní účinky smůly sloupané z kůry stromů, Tomáš  se nenechá zviklat. „Dělá mi to dobře na zuby,“ je přesvědčen. „Taky jím dřevo. Ne že bych si vzal špalek a začal ho okusovat, ale jím hobliny.“

V úterý se ve vypůjčeném bytě k plotně postaví poštovní doručovatelka Lucie (40). Každý den se v práci nachodí 12 kilometrů a téměř nejí maso. Lucie pro to má své důvody; během studia prý zažila praxi v potravinářském provozu, který ji odradil od konzumace masa. Svým hostům ale připraví vepřovou panenku. Její hosty to zklame a ani trochu se jim nelíbí, že kuchařka chystaný pokrm vlastně ani neochutnala. Jako dezert navíc Lucie naplánovala lehký jogurtový koláč, v tom ale bude hodně želatiny. To ostatní soutěžící zaskočí snad ještě víc, především hloubavého Tomáše, který dojde k závěru, že je Lucčino vegetariánství pouhá póza. Správný vegetarián přece želatinu nepozře…

Matka-samoživitelka Sabina (39) je typickou Moravankou. Sama sebe nazývá „Brňandou jak poleno“ a vzhledem k tomu, že je momentálně bez partnera, si od svého účinkování v Prostřenu slibuje, že by třeba mohla zaujmout nějakého perspektivního diváka. Středeční den, kdy se stane hlavní šéfkuchařkou, si však špatně zorganizuje. Své hosty dokonce nechá po příchodu u stolu chvíli čekat, aby se mohla po té honičce v kuchyni trochu „zcivilizovat“.

„Netušila jsem, že to bude takovej stres,“ svěří se do kamery plavovláska, zatímco si upravuje make-up. Brzy se však ukáže, že za bodrým vystupováním se možná skrývá trochu taktika, když se opře do jedné své spoluhráčky a přede všemi jí vmete do tváře, že jí nesedí.

Čtvrtá hostitelka bude hodně svá. Kristýna (27) řečená Týnka totiž miluje černou barvu a vesmír a svůj prostorný třípokojový byt si vyzdobila tak, že připomíná planetárium – což se například Lucii bude zdát poměrně depresivní. Ostatní si však nezaměstnaná kadeřnice získá svým zpěvem a hrou na kytaru, na niž si zahrál herec a zpěvák Jakub Prachař (36).

Týna se totiž kdysi zúčastnila show Česko Slovensko má talent a tuhle kytaru si ponechává jak „relikvii“. Tomáše u ní však nejvíce zaujme pytel pilin, jemuž neodolá. „Koukám, že má asi zvířátko,“ zaraduje se – a patrně pro obveselení Lucie z pytle nějakou tu pilinu ochutná. „Je to smrk,“ dodá mladý muž poté, co chvíli žvýká.

Poslední soutěžící bude maminka na mateřské dovolené, masérka Hanka (26). Tmavovlasá mladá žena přivede své hosty do dvougeneračního domku, kde žije s rodiči, a v kuchyni předvede, jak dokáže improvizovat. Smůla se jí totiž bude lepit na paty, leccos zapomene koupit a nakonec se jí »podaří« připálit dezert, čehož si všimne jako první (a jediný) Tomáš. „To je čokoláda, anebo se ti to připálilo?“ rýpne si do hostitelky a všichni kolem stolu vybuchnou smíchy a rázem začnou prozkoumávat své porce dortíků s mascarpone. „Já jsem to spálený cítila až potom, když to řekli, mně to vlastně nepřišlo ani nijak hrozný,“ přizná Týnka. Poté se stane něco, co Tomáše dojme…

VIDEO: Pondělní Prostřeno: Tomáš jí dřevo a tvrdí, že je to zdravé!

Video
délka: 01:06.71

Pondělní Prostřeno: Tomáš jí dřevo a tvrdí, že je to zdravé! FTV Prima

Fotogalerie
7 fotografií