Paní Ivana vypadá na první pohled jako milá, hodná babička z jižních Čech, na druhou stranu se ale nebojí říct nahlas svůj názor, čemuž patrně přispívá i fakt, že Prostřeno! není její televizní premiérou. Účastnila se prý již několika jiných pořadů a soutěží. Její neustále negativní přístup a věčné kritizování všech a všeho kolem sebe vytáčí její soutěžní kolegy a nejvíce mladou zrzku Nikolu.

Těžko říct, proč je vztah mezi těmito ženami, které se vlastně vůbec neznají, tak vyhrocený – a navíc stále gradující. Už první den se Ivana nepohodla s mladšími soutěžícími, jelikož jí vadilo jejich tetování. Mladou maminku Báru a Lukáše, který pracuje v bezpečnostní agentuře, svými poznámkami téměř urazila. A Nikolu zdobí malůvek po těle ještě víc než tyhle dva.

Během středeční návštěvy u Ivany hostitelka neuspokojila gurmánské choutky svých návštěvníků, navíc nepotěšil ani fakt, že si sama vypomáhala polotovary, například kupovanou šlehačkou, zatímco ostatním to vyčítala. „Dnešní večer u Ivy se mi nelíbil, jídlo mi nechutnalo, jediné, co to zachránilo, byla zábava,“ ušklíbala se během hodnocení Nikola a dala jí za její kulinářský výkon jenom tři body.

VIDEO: Čtvrteční Prostřeno: Kdo najde chlup v jídle? Oheň je na střeše!

Video
délka: 00:54

Čtvrteční Prostřeno: Kdo najde chlup v jídle? Oheň je na střeše! FTV Prima

Ve čtvrtek celá situace vygraduje, když se Ivana vydá domů k Nikole. Postarší zdravotní sestra z „eldéenky“ zkritizuje prakticky všechno, co jí rusovlasá servírka připraví. Salát podle ní udělá její o mnoho let mladší konkurentka moc kyselý, takže ho bude mít Ivana dle svých vlastních slov problém spolknout, v kaši z brambor a parmazánu jí zase budou vadit brambory, a aby toho nebylo málo, v hlavním chodu objeví kočičí chlup, na který neváhá upozornit celý stůl. 

„Já tady mám nějakou nedobrotu, nějaký odpad!“ zahlásila Ivana u stolu. „To se může stát každému,“ hodnotila to ale posléze jedna ze soutěžících. Všem připadala její reakce značně přehnaná. „Nepovažovala za vhodné se nějak omluvit nebo to komentovat,“ soptila ale Ivana.

Zkrátka jedovaté přestřelky, ke kterým mezi oběma dámami dochází, jen tak nekončí – jak ostatně diváci uvidí už dnes večer. Dokonce ani jejich soutěžní kolegové nebudou chápat tyhle přehnané reakce.

Kolika body tedy nakonec Ivana, co se za chlup v jídle ani nedočkala patřičně kajícné omluvy, Nikolu ohodnotí? Sledujte v pořadu Prostřeno! od 17:50 na Primě!

VIDEO: Vyhrocené Prostřeno: Tohle jídlo mám problém spolknout!

Video
délka: 00:41

Vyhrocené Prostřeno: Tohle jídlo mám problém spolknout! FTV Prima

Fotogalerie
9 fotografií