Už je to pět let, co se na finských obrazovkách objevil kriminální seriál Mustat lesket neboli Černé vdovy. Těžko říct, zda jako předloha posloužil americký thriller Černá vdova z roku 1986. Každopádně ve Finsku slavil úspěch. Seriál, který odstartoval 11. března 2014, posbíral ve své domovině řadu televizních ocenění a zamířil i za hranice. Kromě sousedního Švédska a Norska si licenci na remake koupily USA, Francie, Německo, Španělsko a také Česko.

Sexy vražednice Jitka Čvančarová (40), Jana Plodková (37) a Lucia Siposová (38) hravě převálcovaly Bábu z ledu na ČT1 i novácký The Voice Česko Slovensko. Se sledovaností 1,56 milionu diváků starších 15 let se staly jasnými vítězkami nedělního večera. Na reprízu filmu režiséra Bohdana Slámy (51) v titulní roli se Zuzanou Kronerovou (66) se dívalo »jen« 656 tisíc diváků a druhý díl »Hlasu« si pustilo dokonce ještě o 17 tisíc lidí méně.

Černé vdovy po česku vznikly pod scenáristickou a režisérskou taktovkou Radka Bajgara (56). Původní seriál se ve Finsku dočkal dvou řad po 12 dílech, u nás bylo natočeno zatím jen osm.

Jak se Černé vdovy zbaví krutých manželů? Podívejte se na video!

Video
délka: 01:30.31

Jak se Černé vdovy zbaví krutých manželů? Podívejte se na video! FTV Prima

Fotogalerie
36 fotografií