Renatu, Johanu a Veroniku spojuje přátelství a firma, ve které pracují jejich manželé. Jednou si všichni vyjedou na víkend a pánové se těší na rybaření. Jenže jejich člun z ničeho nic vyletí do povětří.

Dámy se stávají majitelkami firmy a statut vdov jim skýtá překvapivé výhody. Brněnský detektiv Olin Nekula, který případ vyšetřuje, ale brzy zjistí, že nešlo o nešťastnou náhodu…

VIDEO: Jak se Černé vdovy zbaví krutých manželů? Podívejte se na video!

Video
délka: 01:30.31

Jak se Černé vdovy zbaví krutých manželů? Podívejte se na video! FTV Prima

Série je adaptací finského seriálu Mustat Lesket (Black Widows).

Scénář: Mirka Zlatníková, Michaela Sabo, Milan Tesař, Pavel Gothard, Radek Bajgar

Režie: Radek Bajgar

Producent: Petr Erben, Good TV

Kdo je kdo v seriálu?

JOHANA RYCHNOVSKÁ
(Jitka Čvančarová)

Johana je ze všech tří vdov nejchytřejší, má ráda dobré jídlo a víno. Ze všech tří měla nejsilnější motivaci zbavit se manžela. Psychicky i fyzicky ji dlouhé roky týral, podváděl a bil. Jeho smrt pro ni znamená vysvobození. Ujme se příležitosti a převezme vedení firmy. Bohužel Johana ve skutečnosti není až tak dobrá manažerka, jak si o sobě myslí.

Co se jí nedostává v přirozených schopnostech, snaží se nahnat přílišnou tvrdostí, odměřeností a chladem. V průběhu seriálu si vybuduje vztah k dospívajícímu nevlastnímu synovi Filipovi. Bude ho ochraňovat a bránit před Veronikou a Filip se stane nedílnou součástí jejího života.

Video
délka: 00:50.26

Čvančarová zažívá domácí násilí! Černé vdovy se chtějí manželů zbavit! FTV Prima

RENATA JŮZLOVÁ
(Jana Plodková)

Profesionální matka na nekonečné mateřské dovolené. Žije v domku za Prahou, stará se o dcerku Lízu, denně vaří a hlavně výtečně peče. Má velký sen, že si jednou otevře cukrárnu. Mirek je herec jedné role, který se kvůli neúspěšné herecké kariéře ujal podniku po jejím otci. Do vražd se v podstatě nechala zatáhnout. Sama před sebou si to omlouvá tím, že jí Mirek bránil v seberealizaci. Až když její muž vyletí do povětří, zjistí, že neumí být sama.

Není-li komu udělat večeři, není proč žít. Začne si s rozvedeným pohledným sousedem Erikem, kterému se vždy líbila. Když se Renata dozví, že Mirek žije, nastane pro ni velké dilema. Má pocit, že by se s ním měla dát znovu dohromady, už kvůli Líze.

VERONIKA MAJEROVÁ
(Lucia Siposová)

Typ ženy, který účinkuje v sexuálních fantaziích téměř každého muže. Miluje televizi, hlásí se do všech reality show. Její manžel Honza to považoval za trapné. Navzdory tomu, že Veronika je nesmírně sexy, s ní její manžel po jisté době přestal spát. Po Honzově smrti potřebuje Veronika nutně peníze. Sama se neuživí a přichází první exekuce. Do toho všeho jí Honzův strýc s tetou do bytu nastěhují svého rozmazleného, nedospělého syna Alexe. Podle všeho Honzovi na byt půjčili, a tak jim polovina bytu patří. Společně s Alexem vymyslí blog s identitou slavné vdovy.

V rámci své sexuální seberealizace, kromě mnoha jiných, svede a pro účely svého blogu zneužije mladičkého Filipa – nevlastního syna Johany. Ten se do ní ale naneštěstí zamiluje. Když se Filip dozví, že Veronika čeká dítě, chce převzít zodpovědnost. Veronika se ale rozhodne, že dítě vychová sama.

VIDEO: Čvančarová, Plodková a Siposová: V novém seriálu Černé vdovy zpívají, vraždí a mstí se

Video
délka: 02:48.18

Čvančarová, Plodková a Siposová: V novém seriálu Černé vdovy zpívají, vraždí a mstí se FTV Prima

Fotogalerie
19 fotografií

Více o seriálu Černé vdovy čtěte ZDE