„Máme za sebou krásný a dramatický večer. Dramatický proto, že tak, jak se v těch předchozích večerech opravdu velmi obtížně dali určit favorité, tak až tento čtvrtý večer ukázal jednu podstatnou zkušenost, která bude v následujících večerech rozhodovat o tom, kdo bude na špici a kdo bude na chvostu a která dvojice půjde z kola ven,“ začal rozvážně Radek Balaš v živém komentáři hned po skončení StarDance na facebooku.

„Úroveň tanečníků z řad slavných tváří a hvězd, které tančí, je totiž tak mimořádná, že na jedné straně může dojít k posuzování technických věcí, a to Zdeněk Chlopčík s Tatianou činí s pověstí svojí vlastní,“ říká Balaš.

Podle něj je ale jádro pudla někde úplně jinde. To, co působí na diváky, není přesnost kroků a došlapů, lajk to ostatně nemá z televizní obrazovky téměř možnost postřehnout, co bylo špatně, co dobře. „Zásadní bude nápad pro to číslo, efektivnost, vypointovanost a zejména vhodnost choreografie, která bude párům sloužit k tomu, aby podtrhla to, co ta dvojice umí,“ nechal se slyšet Balaš.

Zmínil případ s balonkem moderátorky Daniely Písařovicové a tanečníka Michala Mládka, kteří červeným balonkem ve tvaru srdce doplnili svůj slowfox. Šlo nepochybně o snahu o efekt, ale héliem naplněné srdce však tropilo neplechu. Jednou jim málem uletělo, když ho tiskli mezi sebe, pak se jim zase provázek od balónku zamotával mezi ruce, kterými balónek drželi. Za pravdu mu při hodnocení dal ostatně i Zdeněk Chlopčík, který zdůraznil to, že jim balónek zbytečně odváděl pozornost od tance a provedení. „Takovou rekvizitu si mohou dovolit pouze dokonale sladěné páry, vy jste na to toho spolu jen málo odtančili,“ vytkl jim Chlopčík. Nicméně tento „choreografický přešlap“ Daniela s Michalem tentokrát ještě ustáli a diváci je poslali dál. 

V příštích večerech bude záležet na originalitě choreografie samozřejmě v kombinaci s patřičnou technikou. To bude alfa a omega následujících večerů,“ uzavřel své celkové hodnocení Balaš.

 

Fotogalerie
19 fotografií

StarDance 2018

Taneční páry Porota Předchozí vítězové

Devátá řada pořadu StarDance ... když hvězdy tančí začala v sobotu 13. října. Moderování se znovu ujmou Marek Eben a Tereza Kostková. Mezi prvními potvrzenými soutěžícími byla hvězda seriálu První republika Veronika Arichteva nebo moderní pětibojař David Svoboda.

Kdo vypadl:

Monika Bagárová Daniela Šinkorová Adam Mišík Richard Genzer Dalibor Gondík Daniela Písařovicová Veronika Arichteva