První dvě taneční kola se televizním divákům představilo deset tanečních párů, časem se jejich počet snižuje. Naopak zase ale přibývá tanečních choreografií a předvádí se víc tanců. A to se také projevuje na ceně kostýmů.

Jejich cena závisí podle toho, kolik je tam zdobení, kamínků, peří, třásní a tak. Například bílé šaty Kateřiny Baďurové, která v nich se mnou tančila slow foxtrot jsou hodně zdobené a vyjdou zhruba na 40 000 korun,“ řekl Blesk.cz taneční choreograf Jan Onder (33). Šaty na latinskoamerické tance nejsou tak náročné, proto jsou levnější, naopak šaty na standardní tance pak vyjdou na víc peněz.

Ani pánské kostýmy nejsou levná záležitost. „Například frak stojí kolem 20 až 25 tisíc korun. A takovou zajímavostí je, že pánské taneční košile jsou vlastně body a límce jsou celkem těžké, protože musejí být vyztužené,“ prozradil Onder.

Navíc kostýmy, které tanečníci už jednou obléknou, se nerecyklují. „Opravdu se šije na každé kolo speciálně nové šaty pro každou tanečnici a každého tanečníka. Jen ti choreografové muži, kteří se zúčastnili už předchozích ročníků, si své kostýmy nechávají. Použité šaty jdou pak do fundusu České televize, kde zůstávají osamělé,“ vysvětlil tanečník.

Vzhledem k tomu, že se během večera předvede zhruba deset tanců, přičemž každý tančí jedna žena a jeden muž, průměrné náklady na ušití kostýmů za jeden díl se odhadují na 400 tisíc korun.

Fotogalerie
44 fotografií

StarDance 2018

Taneční páry Porota Předchozí vítězové

Devátá řada pořadu StarDance ... když hvězdy tančí začala v sobotu 13. října. Moderování se znovu ujmou Marek Eben a Tereza Kostková. Mezi prvními potvrzenými soutěžícími byla hvězda seriálu První republika Veronika Arichteva nebo moderní pětibojař David Svoboda.

Kdo vypadl:

Monika Bagárová Daniela Šinkorová Adam Mišík Richard Genzer Dalibor Gondík Daniela Písařovicová Veronika Arichteva