Před třemi lety si Hana vyslechla od lékařů vcelku běžnou diagnózu, vždyť se zvýšenou funkcí štítné žlázy se potýká značná část ženské populace. „U mě byl ale nejhorší ten průběh. Lékař mi řekl, že mě nemůže operovat, protože by mi mohlo selhat srdce a mohla bych mu na stole umřít,“ přiznala energická žena v pořadu na webu Blesk.cz Úsměv vám sluší.

Ztratila veškerou energii, dělalo jí problém vyjít schody, ale nejvíce ji trápilo, že se jí velmi zhoršil zrak. „Onemocněly mi oči a téměř jsem neviděla. Brala jsem čtrnáct prášků denně, hrozně mi otekl obličej a styděla jsem se chodit mezi lidi. Uzavřela jsem se na dva roky doma a přestala se všemi komunikovat. Vadilo mi, jak vypadám, a také mi dělalo potíže, že špatně vidím,“ svěřila se Hana. A podobně nahoru a dolů létala vinou nemoci a léků i její váha.

Hana si je vědoma, že si onemocnění štítné žlázy vyvolala stresem. „Pořád jsem jen pracovala a pořádně se nevyspala. Organismus už to dál nezvládl,“ pokárala zpětně samu sebe. Po dvou letech v pracovní neschopnosti se její zdravotní stav natolik zlepšil, že mohla podstoupit nutnou operaci a nyní se doléčuje s očima. „Udělala jsem za vším tlustou čáru a zase budu žít tak, jak jsem žila. Protože tu energii už zase mám,“ dodává s nadšením temperamentní dáma.

Prodělaná nemoc se podepsala na Hančině vzhledu, s čímž se špatně vyrovnávala. Díky novému účesu, přirozenější barvě vlasů a výraznému líčení, které má na svědomí salon Royal Beauty&Spa, znovu nalezla ztracené sebevědomí. Pak už stačilo doladit nový šatník z podzimních novinek obchodního domu C&A a Hanka zářila elánem opět jako dřív.

„Běžná nemoc, která zapříčinila změnu vzhledu, tuto pacientku poškodila natolik, že si vytvořila sociální fobii. Měla pocit, že na ni na ulici všichni koukají. To vedlo k tomu, že přestala vycházet mezi lidi. Tato porucha není zcela běžná, ale s pomocí psychoterapeuta se dá snadno řešit,“ tvrdí psycholog PhDr. Jiří Novák.

Přihlaste se i vy!

V pořadu Úsměv vám sluší se reportérka Tereza Kühnelová za pomoci týmu odborníků snaží změnit život ženám s těžkým životním příběhem. Pořad se vysílá každou druhou středu na Blesk.cz. Pokud i vy chcete najít svou krásu a změnit svůj osud, napište nám a pošlete svou fotografii na promena@blesk.cz a my vám vykouzlíme úsměv na tváři.

 

Fotogalerie
10 fotografií