Princ Harry si v nejnovější ukázce na druhou část dokumentu o svém životě nebral už vůbec servítky. Ve svém dosud nejpalčivějším útoku na královskou rodinu překvapivě obvinil královský palác z toho, že ​​lhali, aby ochránili jeho bratra. A také tvrdil, že on a Meghan byli obětí „institucionálního gaslightingu“.

Abyste věděli, gaslighting je určitá forma psychické manipulace a citového zneužívání, během kterého se pachatel snaží zasít pochybnosti do konkrétní oběti, pročež pak manipulované osoby zpochybňují vlastní paměť, vnímání reality i svůj vlastní zdravý rozum.

Zatímco svět netrpělivě čeká na druhou část dokumentu, která by měla být k vidění od 15. prosince, rozhořčený vévoda ze Sussexu se ve zveřejněné ukázce zjevně již definitivně přestal přetvářet, když se otřel o svého bratra a následníka trůnu prince Williama (40). „Rádi lhali, aby ochránili mého bratra. Ale nikdy nebyli ochotni říct pravdu, aby ochránili nás,“ citoval jeho slova britský deník DailyMail

Video
délka: 02:47.04
Video se připravuje ...

Třaskavý dokument Harry a Meghan: další ukázky, další bouře Netflix, The Duke and Duchess of Sussex, idh

Prozatím není jasné, koho měl Harry tím slůvkem „oni“ na mysli, ani v čem „lhali“. Je možné, že to pak nebude vysvětleno ani v dokumentu jako takovém, již dříve bylo mnoho jejich tvrzení vyvráceno jako polopravdy či překroucená prohlášení. Jisté však je, že on a jeho manželka Meghan Markleová již dříve obvinili členy královské rodiny z úniku informací do tisku ve snaze poškodit jejich pověst. 

V upoutávce také Harry říká: „Zajímalo by mě, co by se s námi stalo, kdybychom se z toho nedostali ven“, a svého odchodu z Británie do USA rozhodně nelituje. „Vždy jsem měl pocit, že to byl boj, za který stojí za to bojovat,“ zdůraznil. A jeho paní si zase stýská, že ji „nenechali na pospas vlkům, ale vlkům jí přímo předhodili“.

Nečestné praktiky paláce potvrzuje také jejich blízký přítel Christopher Bouzy (47), který skálopevně tvrdí: „Aktivně nabírali lidi, aby šířili dezinformace.“ Královská rodina se k dokumentu (zatím) nijak nevyjadřuje, určitě jim to nemůže být ani trochu příjemné...

Fotogalerie
101 fotografií