Člověk může říkat, co chce, řeč jeho těla ale mnohdy prozradí mnohem víc, než by si přál. Některé projevy zkrátka nejsou pod naší kontrolou. Psycholog a expert na řeč těla Darren Stanton by o tom mohl vyprávět. 

Stanton se pro New York Post detailně podíval na nový dokument s názvem Harry & Meghan o slavném mezinárodním páru a rozhodl se zanalyzovat, co na vévody ze Sussexu prozradily právě nekontrolované projevy. 

Video
Video se připravuje ...

První záběry: Harry a Meghan, příběh, který jste ještě neslyšeli Netflix, idh

A zatímco profesionální herečka Meghantak trochu ví, co si pohlídat, u prince psycholog zažil pravé žně. Během popisování intimních začátků se svou nynější manželkou měl být Harryšíleně nervózní a jeho tělo křičelo, jak je mu to trapné. 

„Když mluvil o jejich prvním rande, princ Harry začal trochu červenat, což značí rozpaky. Pak se začal dotýkat obličeje a nosu – to jsou signály, kterým se říká ,uklidňující gesta‘,“ popsal Stanton. Princ tehdy přijel o půl hodiny pozdě a sám přiznal, že byl ze setkání nervózní. 

Doteky obličeje naznačily, že Harrymu není vůbec příjemné o vztahu s Meghan veřejně diskutovat a nejraději by se tématu obloukem vyhnul. „Když přemýšlíme o nějaké vzpomínce, podvědomí věří, že ji znovu prožíváme, a proto vyvolává všechny emoce, které daná osoba v této vzpomínce cítila,“ uvedl Stanton.

Meghan naproti tomu působila jako naprostý profesionál. „Pokud jde o řeč těla v této konkrétní scéně, Harry působí nervózně, ale Meghan je naprosto klidná a kontrolovaná,“ řekl Stanton. „Nezapomínejme, že je díky své herecké kariéře dobře zvyklá vystupovat před kamerou. Ví, jak podat co nejlepší výkon,“ řekl psycholog. Meghan podle něj dávala najevo sebevědomí a vyrovnanost. Stanton zároveň vyzdvihl, že spolu manželé sdílí smysl pro humor a hravost, kterou je jejich komunikace prodchnutá. 

Ani otázky na to, co vlastně Harry v ženách hledal, se nesetkaly s nadšením. „Je jasné, že to chce ponechat v minulosti a soustředit se na přítomnost. Konverzaci však utnul v dobré náladě, udělal to vtipným a hravým způsobem,“ hodnotí Stanton.

Na jiném místě zase Harry uvádí, že je Meghan v lecčem podobná jeho matce, tragicky zesnulé princezně Dianě (†36). To je podle psychologa upřímné. „Myslím, že právě to ho k ní v první řadě přivedlo,“ soudí Stanton. 

I sebejistá Meghan na sebe ale něco prozradila. A to ponížení a stud – když mluvila o prvním setkání s Kate Middletonovou (40). „Když Meghan o tom okamžiku mluvila, všiml jsem si, že zvedla obočí a její tvář poklesla. Byla to kombinace emocí pocitu trapnosti a studu,“ myslí si Stanton. „Když vyprávěla vzpomínku na setkání, její podvědomí bojovalo se stejnými pocity, jaké měla tehdy,“ uvedl. 

Video
Video se připravuje ...

Harry a Meghan v dokumentu, který bude bolet! Netflix, The Duke and Duchess of Sussex, idh

Fotogalerie
92 fotografií