Britské královské rodině se zprvu nezamlouvalo, že se princ Harry zamiloval do americké, rozvedené herečky tmavé pleti. Harry byl ale vždycky rebel, a tak si prosadil nakonec svou. Ač se jim to oběma příčilo, museli až do jejich odstěhování dodržovat striktní královská pravidla, včetně komunikace s veřejností.

„Nikdy nám nebyl dovoleno vyprávět náš příběh, taková je důslednost,“ přiznal Harry v novém dokumentu Harry a Meghan, který právě vyšel na Netflixu. Královská rodina řídila vše, dokonce i jejich zasnoubení. „Naše zasnoubení byla řízená reality show. Bylo to nacvičené,“ přiznali v dokumentu, který mapuje jejich cestu od zásnub v roce 2017 až po svatbu v květnu 2018.

Harry totiž požádal Meghan o ruku už dva měsíce před oficiálním oznámením v soukromí. Klasicky poklekl a nad grilovaným kuřetem jí položil známou otázku a navlékl zásnubní prsten. 

Podle autora knihy Black and British Davida Olusoga jejich zásnubami chtěla královská rodina „dohnat zbytek Británie“ ve smyslu, že je manželství mezi lidmi různé pleti je běžné.

Video
Video se připravuje ...

Budoucí nevěsta prince Harryho: „Nenechala jsem ho domluvit!“ @TheBritishMonarchy

Fotogalerie
48 fotografií