Během své návštěvy na zámku Hillsborough v irském Belfastu se novopečený král Karel III. s chotí Camillou zapsali do knihy návštěv. Když se ale pavnovník chopil pera, psací pomůcka ho pořádně potrápila!
Během zapisování svého jména mu totiž plnicí pero znečistilo prsty. „Zpropadená věc!“ ulevil si dokonce a bylo vidět, že je ze záležitosti rozčilený. Královna Camilla náledně poznamenala, že z pera uniká inkoust a požádala o náhradu.
Jde přitom už o druhý incident s perem, který nového krále potkal od jeho jmenování – a lidé z toho proto mají legraci... K prvnímu inccidentu došlo již během Karlova skládání přísahy. Když chtěl přísahu podepsat, překážela mu při tom náhradní pera a on tak v historické chvíli poněkud vtipně zazmatkoval.
Ale zpátky do Irska. Kázání pronesl nejctihodnější John McDowell, arcibiskup z Armaghu a primas celého Irska. Během zpěvu chvalozpěvů král Karel III. a královna Camilla povstali a zpívali.
Na konci byly proneseny čtyři modlitby. První od nejctihodnějšího Eamona Martina, arcibiskupa z Armaghu, poté prezidentem Irské rady církví, reverendem Andrewem Fosterem, biskupem z Derry a Raphoe. Po něm si slovo vzal presbyteriánský reverend John Kirkpatrick. Nakonec promluvil metodistický reverend David Nixon.
Zatímco v Irsku je následník trůnu na bohoslužbě, ve Skotsku dochází k velkým manévrům. Pohřební vůz, který dnes večer odveze královninu rakev z RAF Northolt do Buckinghamského paláce, dorazil na letiště. Letadlo RAF má odletět z ranveje v Edinburghu v 19 hodin a poté přistát na letišti RAF Northolt v západním Londýně v 19:55.
Dnešní bohoslužby v katedrále sv. Anny se účastní řada známých tváří. Patří mezi ně premiérka Liz Trussová, předseda vlády Micheál Martin, ministr Severního Irska Chris Heaton-Harris či primátorka Belfastu Tina Blacková.
Hodina dějepisu 30: Královna Alžběta II. měla vášnivý vztah. Do prince Philipa se zamilovala už ve 13 letech.