Jedna šokující jobovka za druhou, tak probíhala nedělní konfese ‚utečenců‘ ze Sussexu. Pozornost celého světa se upínala na jejich rty, z nichž až na několik výjimek nepřicházelo pro královskou rodinu nic dobrého. Vévodové popsali zákulisní machinace i vlastní otřesné vztahy s monarchy.

Harry přiznal, že ho jeho otec Charles doslova odstřihl poté, co se rozhodli „opustit“ královskou rodinu. „Měl jsem tři rozhovory s babičkou a dva rozhovory s otcem, než mi přestal zvedat telefon. A pak řekl: ‚Můžeš to všechno poslat písemně?‘“ líčil otcův odměřený postoj. Jen krátce po oznámení megxitu jim navíc Charles znemožnil čerpat z financí. Nebýt lukrativních smluv s Netflixem a Spotify, nezvládli by život v Kalifornii.

Video: Harry s Meghan natočili podcast s malým Archiem. Popřál všem šťastný nový rok!

Video
délka: 02:54.11

Harry s Meghan natočili podcast s malým Archiem. Popřál všem šťastný nový rok! YouTube

Harry se nedomnívá, že je všem dnům konec, u vztahu s tátou vidí stále světlo na konci tunelu, byť by po explozivním rozhovoru mohlo navždy vyhasnout. „Musíme toho spoustu vyřešit. Mám opravdu pocit, že mě nechal na holičkách. Procházel si něčím podobným. Ví, co to znamená bolest.“

Rozhodnutí o odchodu z rodiny vzešlo podle Harryho z pocitu uvěznění. A nebýt Meghan, nikdy by se emocionální tíhy koruny nezbavil. „Byl jsem v kleštích, dokud jsem nepotkal Meghan, která mě zachránila. Můj otec i bratr jsou rodinou také lapeni. Nemůžou pryč,“ vysvětlil bývalý šlechtic Winfreyové. Podle něj by byla Diana naštvaná a smutná, že musel opustit rodinu. „Viděla, že to musí přijít,“ řekl. „Vždy chtěla jen to, abychom byli šťastní,“ dodal.

Chování královské rodiny k Meghan si podle Harry vybralo obrovskou daň na jeho současném vztahu s Williamem. Harry sklíčeně potvrdil to, co média omílají dlouhé roky: kdysi nerozlučné sourozenecké duo spolu téměř nekomunikuje. Přesto Harry nepatrnými gesty, v průběhu svého líčení, napětí mezi ním a následníkem trůnu naznačil, že by to moc rád změnil.

VIDEO: Harry a Meghan

Video
délka: 06:40.40

Harry a Meghan Mall.tv

Fotogalerie
87 fotografií