Vévodové ze Sussexu chtěli stvrdit svou lásku méně okázalým způsobem, než je v královské rodině běžné. Tři dny před očekávaným sňatkem s kočáry, tisícovkou slavných hostů a desetitisícovým davem nadšenců z celého světa, zavolali arcibiskupovi z Cantenbury Justinovi Welbymu a požádali ho o soukromý obřad.

„Nikdo nevěděl, že jsme se už vzali,“ šokovala Meghan Markleová televizní moderátorku. „Zavolali jsme arcibiskupovi a řekli mu, že tahle velkolepá podívaná je určená hlavně světu a že my chceme, aby náš sňatek byl jenom náš,“ vysvětlila jejich pohnutky.

Video: Harry s Meghan natočili podcast s malým Archiem. Popřál všem šťastný nový rok!

Video
délka: 02:54.11

Harry s Meghan natočili podcast s malým Archiem. Popřál všem šťastný nový rok! YouTube

Oddání údajně proběhlo bez svědků. To je přitom v rozporu s pravidly anglikánské církve, podle kterých musí být přítomní alespoň dva svědci. Prostory, v nichž probíhá svatební obřad, musí být navíc volně přístupné veřejnosti pro případ, že by někdo chtěl vznést námitky proti manželství. 

Meghan s Harrym v rozhovoru prozradili, že si sliby z tohoto nepočetného obřadu o třech osobách nechali zarámovat a nyní visí v ložnici jejich kalifornského sídla. Prozatím není jasné, zda o tajném sňatku věděl kdokoliv z královské rodiny.

VIDEO: Megxit. Proč si rebelové Harry a Meghan nikdy finančně nepohorší

Fotogalerie
118 fotografií