V únoru 2019 zveřejnily britské noviny The Mail On Sunday a server MailOnline, spadající pod společnost Associated Newspapers, soukromé dopisy, jež vévodkyně adresovala svému otci. V nich mu spílala neúčast na svatbě a prosila ho, aby jim dal pokoj. Pro Meghan je zveřejnění dopisů velkým zásahem do soukromí, a společnost zažalovala.

Ačkoliv první kolo soudního sporu Meghan prohrála, bitva podle všeho není u konce. Koronavirová pandemie ji odsunula na léto, což dalo právníkům vévodkyně příležitost a čas přesvědčit soudce o uzavření případu v jejich prospěch. Pokud se tak stane, nebude nutné předvolání svědků. Takové rozuzlení ale zřejmě nenastane. A doufá v to nejen žalovaná strana, ale i jeden z hlavních aktérů.

Video: Jindřich Forejt o Harrym a Meghan: Není pro ně cesty zpět

Video
délka: 43:19.32
Video patří k placenému obsahu Blesku
Vybrat předplatné

Jindřich Forejt o Harrym a Meghan: Není pro ně cesty zpět Petr Macek, Aleš Brunclík

Thomas Markle je totiž jedním z klíčových svědků obhajoby. Vysloužilý osvětlovač navíc před několika měsíci žadonil, aby se soudní stání neposunovalo na léto, podle svých slov má strach, že by se nedožil výsledku. Jestliže si ho soud vyžádá, bude to poprvé, co se se svým zetěm princem Harrym potkají tváří v tvář, a (více než) tři roky od posledního setkání s dcerou.

Podle listu The Sunday Times by se nutnost svědčit u soudu mohla týkat také několika zaměstnanců Buckinghamského paláce, což zvláště znervózňuje královskou rodinu. Stane-li se tak, vyplavou na povrch nejen utajované informace o chodu paláce, ale zřejmě i některá osobnější tajemství, která měla zůstat pevně pod zámkem.

VIDEO: Megxit. Proč si rebelové Harry a Meghan nikdy finančně nepohorší

Fotogalerie
114 fotografií