Kolikrát už měla zakoupenou letenku z Floridy, korona ale let pokaždé překazila. „Je to snad vůbec poprvé, kdy jsem se víc než rok nedostala do Prahy. Ještě že tam mám pořád dobré přátele, kteří zajdou za Waldou na Vyšehrad a dají čerstvé kytičky. Jsem jim za to moc vděčná,“ svěřuje Aha! Matušková.

Nikdy nezapomeneme

A pak zdůraznila: „Bez přátel a kamarádů se nedá žít. To, co pro Waldu udělal Petr Kratochvíl a taky Kristian Kodet, to jim nikdy s Waldíkem nezapomeneme.“ Kratochvíl, expartner zpěvačky Lucie Bílé (54) a otec jejího syna Filipa (25), se s Waldou sblížil v USA, kam emigroval s Černým divadlem Jiřího Srnce. „Petr měl Waldu moc rád. Často jsme se vídali, když si s Luckou pořídil dům na Floridě. Oni byli poblíž Miami a tam jsme byli s Waldou auťákem od nás z Mexického zálivu prakticky za chvíli,“ vzpomíná Olga.

VIDEO: Ivanka Devátá po mrtvici ochrnula! A Matušková přiznala nového muže.

Video
délka: 02:20.92
Video se připravuje ...

Ivanka Devátá po mrtvici ochrnula! A Matušková přiznala nového muže. 

Na 30 let dopředu

Když legendární zpěvák zemřel, Kratochvíl se mu v Praze postaral o hrob. „Nejen že doslova vyběhal místo na Vyšehradě, kde nebylo místo. On ale hrobku z růžového kamene a mramoru, kterou navrhl Kristian, i zaplatil,“ komentuje Matušková s tím, že expartner Bílé se o pronájem hrobu a všechny služby finančně postaral na 30 let dopředu. „Takže je hrob pravidelně udržován, čištěn, vánočně nebo velikonočně zdoben, aniž bych se o to zasloužila. A Petr mi vždycky, nebo Kodetovi, zašle fotografie hrobu, abych byla v pohodě,“ podotýká Matušková.

Vánoce bez syna

Nejkrásnější svátky v roce Olga strávila poprvé bez syna, který žije v New Yorku. U štědrovečerního stolu zato nechyběl její přítel Jiří Planner (85), který se za Olgou na Floridu přistěhoval z Los Angeles. „Vánoce jsme měli krásné, ale tak málo nás u stolu ještě nikdy nebylo. Nemohl přiletět Waldík, nebyli s námi Kodetovi... Jen my dva s Jirkou a teta Líba. Ale i tak jsem zase uřízla na zahradě stromeček, ozdobila ho a Jiří postavil betlém, který kdysi vyřezal jeho tchán. Líba jen zadělávala jedno těsto za druhým a já je ujídala, takže radši dělala hned dvě dávky. Asi teď musím na dietu,“ směje se Matušková.

Přiletí až za rok?

Vdova marně doufala, že do Prahy přiletí v lednu na premiéru muzikálu Láska nebeská z Matuškových hitů. Covid ale zhatil i to. „Nezbývá než doufat, že budu moci být v Praze v roce 2022, kdy bude mít Walda nedožité devadesátiny a bylo by záhodno pořádně zavzpomínat,“ dodává Olga.

VIDEO: Zemřel Ivo Niederle! Mašlíkové rozvod nebude přátelský! A kam odešla Písařovicová?

Video
délka: 03:01.56
Video se připravuje ...

Zemřel Ivo Niederle! Mašlíkové rozvod nebude přátelský! A kam odešla Písařovicová? Blesk

Fotogalerie
24 fotografií