17. listopad 2019

Ivana v tom není sama: 7 nejznámějších českých vdov, které prošly peklem

/
 • Známé české vdovy
  Známé české vdovy (Archiv Blesku)
  17. října 2019 ● 05:00

  Kdo jiný by měl mít pro vdovu po Karlu Gottovi (†80) pochopení než ony. S Ivanou Gottovou (43) soucítí nejen bývalá první dáma Dagmar Havlová (66), která na zádušní mši ve svatovítské katedrále seděla v první řadě a s Jiřím Bartoškou (72) dokonce četla přímluvné modlitby. Byla tam i Heidi Janků (56) či Vendula Pizingerová (47), Olga Matušková poslala z USA věnec. Připomeňte si nejznámější české vdovy současnosti...

 • 1.

  Vendula Pizingerová (47)

  manžel: Karel Svoboda (†68)

  zemřel: 28. 1. 2007

  příčina úmrtí: sebevražda zastřelením

  Velmi smutný příběh má za sebou vdova po hitmakerovi. Nejprve přišla o jejich pětiletou dceru Klárku, která podlehla leukemii, a pak i o manžela. Autor řady slavných filmových melodií (Tři oříšky pro Popelku, Včelka Mája) trpěl dlouhodobými psychickými problémy, jež vyvrcholily tím, že se zastřelil ve své vile v Jevanech. Zanechal tady nejen děti z prvního manželství, ale také Vendulu a jejich syna Jakuba (14), kterému tehdy byly pouhé dva roky.

  S druhou manželkou Vendulou

 • 2.

  Dagmar Havlová (66)

  manžel: Václav Havel (†75)

  zemřel: 18. 12. 2011

  příčina úmrtí: respirační selhání (dechová nedostatečnost)

  Bývalý disident a prezident si začal s herečkou v době, kdy ještě žila jeho žena Olga Havlová (†62). Ta zemřela na rakovinu 27. ledna 1996 a necelý rok poté – 4. ledna 1997 – se z Dáši Veškrnové stala Havlová. Přestože se zpočátku jako první dáma dopouštěla přešlapů, brzy se naučila v hradním bontonu chodit. Pana prezidenta ale bohužel čím dál tím více trápily nemoci, primárně měl problém s dýchacími cestami. Zesnul v péči sester boromejek na Hrádečku.

  Václav Havel s manželkou Dagmar Havlovou

 • 3.

  Petra Janů (66)

  manžel: Michal Zelenka (†63)

  zemřel: 16. 12. 2011

  příčina úmrtí: rakovina plic

  Zpěvačka zažila, obdobně jako Dagmar Havlová, krutý odchod svého manžela jen krátce před Vánocemi. Její milovaný muž, hudební producent a manažer, totiž zemřel jen den před úmrtím Václava Havla. Spolupracovník řady hudebníků i herců a bývalý prezident Asociace provozovatelů soukromého vysílání podlehl rakovině plic. Manželství bylo bezdětné, prožili spolu 33 let a rozdělila je až smrt. Od té doby Petra neslaví Vánoce a nechodí na pohřby.

  Petra Janů se se svým mužem Michalem Zelenkou má pořád čemu smát.

 • 4.

  Olga Matušková (71)

  manžel: Waldemar Matuška (†76)

  zemřel: 30. 5. 2009

  příčina úmrtí: zápal plic a selhání srdce

  Zpěvačka byla v pořadí čtvrtou i poslední ženou Gottova »konkurenta«, který byl stejně jako Karel idolem mnoha ženských srdcí (ženy se dělily na »Gottovky« a »Matuškovky«). Manželé odletěli v roce 1986 do USA, kde koncertovali pro krajany, a za oceánem už zůstali. Přestože je místem Waldova posledního odpočinku Vyšehradský hřbitov, vdova Olga se synem Waldíkem (42) dlí nadále na Floridě a do rodné země zavítají jen velmi zřídka.

  Vdova Matušková zavzpomínala na svého manžela.

 • 5.

  Heidi Janků (56)

  manžel: Ivo Pavlík (†84)

  zemřel: 12. 8. 2017

  příčina úmrtí: srdeční infarkt

  Ostravský muzikant a první manžel Věry Špinarové (†65) si vzal Heidi v roce 1992. I přes třicet let věkového rozdílu spolu vydrželi neuvěřitelných 35 let. Ivoš doprovázel zpěvačku do poslední chvíle na všechna její vystoupení, a dokonce jí dělal i manažera. Odešel náhle po infarktu po návratu z koncertu na Slovensku.

  Heidi Janků a Ivo Pavlík

 • 6.

  Hana Gregorová (67)

  manžel: Radoslav Brzobohatý (†79)

  zemřel: 12. 9. 2012

  příčina úmrtí: akutní cévní příhoda

  Herec a herečka se seznámili v létě 1980 během natáčení filmu Noční jezdci. Ač byli v té době oba zadaní, v krásné tatranské přírodě mezi nimi přeskočila jiskra. Manžel Gregorové Gassan, s nímž má dceru Rolu, to přijal ještě jakžtakž s pochopením, Jiřina Bohdalová (88) to ale dlouho nedokázala Radkovi odpustit. Brali se v roce 1982 a o rok později se jim narodil syn Ondřej (36). Ten se po tátově smrti zřekl jeho jména a vdova prodala jeho divadlo.

  Gregorová nařkla Jiráskovou, že Brzobohatý kvůli ní trpěl.

 • 7.

  Ivana Gottová (43)

  manžel: Karel Gott (†80)

  zemřel: 1. 10. 2019

  příčina úmrtí: akutní leukemie

  Jako jediné se jí podařilo to, o čem snily stovky fanynek – stala se manželkou Karla Gotta. Vzali se tajně v roce 2008 v Las Vegas. Nesplnila mu jen jediné přání – nedala mu syna... Zato spolu mají dvě krásné a talentované holčičky Charlotte Ellu (13) a Nelly Sofii (11). Původně zdravotní sestra Ivana Macháčková z Opavy byla Karlovou největší oporu v boji s rakovinou mízních uzlin, kterou prodělal před čtyřmi roky, i s akutní leukemií, jíž bohužel podlehl.

  Karel Gott s manželkou Ivanou

  Kniha Navždy božský je v prodeji za 99 Kč.

  Chcete celou knihu takového čtení? Koupit ji můžete na online iKiosek – vaší eshop trafice. Objednáte-li dopoledne, máte zítra doma ve schránce.

   VIDEO: Zjihlý Jiří Adamec: Nejkrásnější okamžik s Gottem? Když se válel u mě na koberci...

  Video
  délka: 35:52
  Video patří k placenému obsahu Blesku
  Vybrat předplatné

  Zjihlý Jiří Adamec: Nejkrásnější okamžik s Gottem? Když se válel u mě na koberci... Petr Macek, Lukáš Červený

   

StarDance 2019

Taneční páry Porota Další řady

StarDance X znovu roztančí české hvězdy už na podzim. Česká televize pro jubilejní ročník. Krátce po představení prvního páru ČT prozradila, že s osobnostmi bude tančit deset nových tanečníků. Změní se i složení poroty, kam zamíří například účastník loňského ročníku Richard Genzer.

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 66

sestra: Nakonec dostal 10 let na tvrdo s ostahou, jak mu pral Sip.

(23. 10. 2019 17:45)

sestra: Ves krnová a Blechová.

(23. 10. 2019 17:40)

sestra: ta mela peklo az s Koptikem

(23. 10. 2019 17:34)

sestra: J.Svobodova s nim cekala dite, nakonec si to na jeho prani nechala vzit a on si mezitim odskocil a zplodil Lucii.

(23. 10. 2019 17:29)

Jolanda: Přesně tak Je to nemorální, ty zapírané dcery doplatily na jeho vadnou povahu kvůli popularitě a nakonec i v dědění, nikdy je nechtěl. I matce dceru zapíral.
Zato ty dvě malé rozmazlované mají super nejdražší školky i zákl. školy za statisíce.

(18. 10. 2019 08:13)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy