„Jsem demokratka tělem a duší, ale v tomto případě se přiznám, že jsem volila proti Donaldu Trumpovi. Jednak ho nemám ráda jako člověka, protože je příliš negativní na můj vkus. Ale také proto, že po těch čtyřech letech je tu po něm spoustu nesplněných slibů, žádné výsledky.  Amerika je rozdělená,“ řekla v rozhovoru pro ČT Martina Formanová, kterou mile překvapila vysoká volební účast.  „Ať ty volby dopadnou jakkoli, jsem ráda, že to bude opravdu volba lidu,“ míní vdova po slavném režisérovi.

„Biden je člověk, který respektuje vědu a respektuje odborníky, a jeho ego mu nebude bránit povolat ty nejlepší, aby řešili situaci ohledně koronaviru. Věřím, že když se obklopí dobrými lidmi, tak zvládne posílit i ekonomiku,“ řekla Formanová, která přišla do improvizovaného studia ČT na střeše českého centra v New Yorku.

Moderátor Martin Řezníček se následně video hovorem spojil na Floridu s Olgou Matuškovou, která tam žije od roku 1986, když do Spojených států emigrovala s Waldemarem Matuškou. „To, co jsem teď slyšela od paní Formanové, je naprosto neuvěřitelné, že člověk, který tady žije, si tohle může myslet. Tady v Americe je to nyní tak, že 99 % médií očerňuje pana prezidenta Donalda Trumpa, kterého milují lidi tak, že mu chodí tisíce lidí na shromáždění, ale to CNN určitě nepřenáší. Je to úžasný člověk, který ukradl demokratům dělnickou třídu. Zařídil nejlepší ekonomii za čtyři roky. Když paní Formanová říkala, že nic nesplnil. Je prokázáno, že splnil nejvíce věcí, co slíbil ve své kampani.  Mně tak vyrazila dech tím, co ona říkala, že já nemám slov,“ rozhořčila se Matušková.

„Demokratická strana už není demokratická. Tam jsou komunisti. Ta viceprezidentka (Kemala Harrisová – pozn. red.) bude prezidentkou, pokud to soudruh Biden vyhraje. To je neskutečné. Začalo to, když se k funkci dostal prezident Obama, který prohlásil, že fundamentálně změní Spojené státy a svět, a to se jim nepodařilo. Takže celé čtyři roky hledali, čím by Trumpa zničili. On přesto dosáhl, že byla nejlepší ekonomie. On dosáhl toho, že se Amerika nepoložila  na lopatky po tom, co s ní udělal Obama,“ myslí si vdova po slavném zpěvákovi.

Fotogalerie: Prezidentské volby v USA 2020
198 fotografií

Divím se, že někdo utekl z komunistické země, ona teda neutekla, ona se přestěhovala. My jsme museli utéct, zanechat v Čechách všechno, co jsme měli. A když teď se tady probouzí velice silně komunistický režim, tak to je strašný,“ dodala Matušková.

PRŮBĚH VOLEB A SČÍTÁNÍ HLASŮ SLEDUJTE ZDE>>> 

Fotogalerie
40 fotografií