Jako každý Boží hod vánoční se éterem BBC, a nově také sociálních sítí, rozezněl královnin křehký hlas. Její proslov se letos dotýkal celosvětového problému, pandemie koronaviru. Alžběta hovořila o světle přinášejícím naději, restrikcích, jež všechny paradoxně sblížily, nebo inspirativních příbězích o soudružnosti lidí.

Zhruba pětiminutový proslov byl prostříhán záběry s rodinnými příslušníky ve zdravotnických zařízeních či během videokonference s mediky. Na obrazovce se skvěla usměvavá tvář Kate Middletonové (39), prince Williama (37) nebo prince Charlese (72). Divákům však neušlo, že několik členů britské monarchie v klipu chybí. Meghan Markleová (39) ani princ Harry (36) se navzdory vlastním dobročinným aktivitám na pomoc obyvatelům stiženým pandemií koronaviru ve videu neobjevili.

Video: Šok, Gottův obraz nikdo nechtěl! A Gregorové zkažené Vánoce: Velká prohra a pokuta! 

Video
délka: 02:08.86

Šok, Gottův obraz nikdo nechtěl! A Gregorové zkažené Vánoce: Velká prohra a pokuta! Bára Horáková, Lukáš Červený

Podle fanoušků královské rodiny se Alžběta ani po roce nevyrovnala s Megxitem, tedy odtržením Sussexů z šlechty a přestěhováním do Spojených států. Jejich absencí v proslovu tak dává najevo, že je z rodiny odepsala.

„Žádná zmínka o vévodech ze Sussexu? Tolik k solidaritě,“ postěžovala si jedna uživatelka twitteru. „V tom videu ukázali všechny pracující členy rodiny, až na Meghan a Harryho,“ napsala další. „Alžběta zatratila svého vnuka a jeho manželku, jak smutné,“ prohlásila třetí.

Uživatelé sociálních sítí si také všimli chybějících fotografií členů rodiny, pod nimiž se tradičně prohýbal královnin stůl. Letos Alžbětina slova 'poslouchal' z malého oválného rámečku pouze princ Philip (99), údajně z důvodu, že by bylo příliš okaté, kdyby na stole chyběli jen Sussexové.

VIDEO: Smutná Žilková zrušila společné Vánoce. A překvapivá zpráva Ivany Gottové

Video
délka: 02:21.40

Smutná Žilková zrušila společné Vánoce. A překvapivá zpráva Ivany Gottové Bára Horáková, Lukáš Červený

Fotogalerie
78 fotografií