Celá Británie nyní slavila tzv. Remembrance Day, kdy jako tradičně všichni vzpomínali na zesnulé vojáky a uctili tak jejich památku. Tradicí je také položení smutečních věnců od královské rodiny k památníku Cenotaph v Londýně.

Není divu, že se chtěl zapojit i nezdárný princ Harry, jelikož v armádě zhruba deset let také sloužil. Jenže ten se před časem odstřihl od zbytku rodiny a nějakou dobu už s manželkou Meghan žijí v kalifornském Montecitu. Bylo jasné, že cestovat kvůli jednomu věnci do Británie by v současnosti nebylo rozumné, a tak Harryho napadlo něco jiného a zavolal do paláce s prosíkem, aby věnec jeho jménem na dané místo odnesl a položil někdo jiný.

VIDEO: Šokující rezignace prince Harryho očima experta Forejta: O ambicích Meghan a zklamání Alžběty

Video
délka: 39:48.68
Video patří k placenému obsahu Blesku
Vybrat předplatné

Šokující rezignace prince Harryho očima experta Forejta: O ambicích Meghan a zklamání Alžběty Petr Macek, Lukáš Červený

Ovšem to, co následovalo, by ho možná nenapadlo ani v nejčernějších snech - jeho žádost byla odmítnuta! Prý už nepatří mezi aktivní a důležité členy rodiny, a tak má smůlu... To zrzavého vévodu ze Sussexu pořádně namíchlo a také rozesmutnilo. Zřejmě doufal v úplně jiný výsledek. Hlavně ho ale mrzelo, že jeho žádost se ani nedostala k jeho babičce Alžbětě (94). 

Harry s Meghan se proto rozhodli Remembrance Day uctít zcela po svém a navštívili tak hřbitov Los Angeles National cemetery, kam ke dvěma hrobům položili květiny - přímo ze své zahrady u sídla v Santa Barbaře. Připojili ale i smuteční věnec s plaketou, která nesla nápis: „Na památku mužů, kteří obětovali svůj život na obranu své země“. Harry vzkaz dokonce podepsal a s Meghan věnec přinesli k obelisku na hřbitově. On si na sebe vzal modrý oblek se svými vyznamenáními a Meghan zvolila smuteční černou barvu.

VIDEO: Harry a Meghan po svatbě: Zbavili se svatebních darů za 200 milionů!

Video
délka: 00:32.86

Novomanželé Harry a Meghan: Zbavují se svatebních darů za 200 milionů! Tereza Kühnelová

Fotogalerie
57 fotografií