Autor knihy a poradce pro seriál Koruna z produkce Netflix Robert Lacey tvrdí, že Williama mimo mnoho věcí, které Harry na popud své americké manželky Meghan Markleové (39) učinil, rozhněval způsob, jakým lhali veřejnosti o narození Archieho.

Buckinghamským palácem byl porod nejmladšího člena královské rodiny oznámen ve dvě hodiny odpoledne 6. května 2019. Meghan a Harry přitom svého syna Archieho Harrisona přivítali na svět o půl šesté ráno a během celosvětového očekávání byli s miminkem dávno doma, píše Lacey.

Video: Šok po finále Masterchefa. Roman dostal covid! A Saudek odhadl, kolik má dětí

Video
délka: 02:44.38

Šok po finále Masterchefa. Roman dostal covid! A Saudek odhadl, kolik má dětí. Bára Horáková, Lukáš Červený

Harry a Meghan byli rozhodnutí, že by Archieho seznámení s okolním světem nemělo být stejně chaotické a plné záblesků fotoaparátů, jako když zemřela Diana,“ stojí v knize. Ač je to zcela rozumné vysvětlení, Williama naštvalo, že obelhali veřejnost, která byla zvyklá, že se rodiče okamžitě po porodu pochlubí novým královským potomkem. On s Kate Middletonovou (39) si tím prošli u všech tří dětí, následovali tak kroky zesnulé Diany, Harrymu a Meghan ale trvalo dva dny, než světu ukázali, jak jejich syn vypadá.

Frustrace z „obelstění“ lidu, jemuž slouží, a neúcty k památce jejich matky byly podle Laceyho důvody, proč se podobně jako zbytek královské rodiny několik hodin po narození Archieho nesebral a nešel přivítat svého nového synovce. Místo toho počkal celých osm dní, než bratrovi a jeho choti osobně pogratuloval k miminku, a zřejmě na truc s sebou nepřivedl George (7), Charlottu (5) a Louise (2), aby se mohli seznámit se svým bratrancem.

VIDEO: Menzelová šokovala 3. dítětem! Utajila těhotenství i porod. A poslední píseň Karla Gotta

Video
délka: 02:36.52

Menzelová šokovala 3. dítětem! Utajila těhotenství i porod. A poslední píseň Karla Gotta. Bára Horáková, Lukáš Červený

Fotogalerie
98 fotografií