Camilla Parker Bowlesová, současná manželka prince Charlese, musela kvůli nemoci odříct akci, které se měla účastnit společně s vévodou a vévodkyní ze Sussexu, tedy s princem Harrym (35) a Meghan Markleovou (38). Její lékař jí ovšem kladl důrazně na srdce, aby všechny své závazky zrušila. S infekcí totiž bojuje již několik dní a nemoc se prý postupně stále více zhoršovala. Není to navíc jediná akce, kterou musela v poslední době odmítnout: na poslední chvíli musela odříct také svou účast na slavnostní večeři při příležitosti 200. výročí narození prince Alberta.

Královské zdroje podle Daily Mailu říkají, že Camilla je „hluboce zklamaná“, že se nemůže objevit na akci nazvané Field of Remembrance, a je prý „odhodlána udělat vše pro to, aby mohla být dostatečně fit alespoň na hlavní události nadcházejícího víkendu“.

Vévodkyně z Cornwallu je totiž patronkou továrny v jižním Londýně, kde bývalí vojáci potýkající se se zdravotním postižením vyrábějí takzvané „remembrance poppies“, tedy „vzpomínkové vlčí máky“. Jde o látkové květiny ve tvaru máku, které se už od roku 1921 nosí při příležitosti uctění památky padlých během války. Často je prodávají veteráni na hojně frekventovaných místech, například v supermarketech, na nádražích či na náměstích. Vybrané peníze pak jdou do fondu pro veterány.

Camilla tedy bude chybět na slavnostním galavečeru v centru Londýna, kde se očekávalo, že bude mít projev. Nezúčastní se ani dalších formalit, které se během Remembrance Day, tedy Dne veteránů, jenž připadá na neděli, která je nejblíže 11. listopadu, konají. V tento významný den tedy například nepoloží květiny k symbolickému hrobu neznámého vojína, takzvanému kenotafu.

Tam přitom obvykle nechybí nikdo ze členů britské monarchie, osobně se dostaví dokonce i královna Alžběta II. (93). Stav Camilly tedy musí být mnohem vážnější, než se může na první pohled zdát… Ostatně zkazky o jejím chatrném zdraví kolují kuloáry již nějakou dobu. Převezmou tedy její povinnosti Sussexští?

VIDEO: Eskymáci hekáním odbourali Charlese a Camillu. Vévodkyně smích neukočírovala

Video
délka: 00:35.16

Eskymáci hekáním odbourali Charlese a Camillu. Vévodkyně smích neukočírovala. Blesk TV, The Royal Family Channel

Fotogalerie
50 fotografií