Vévodkyně ze Sussexu, Meghan Markleová, spolupracovala na posledním vydání módního magazínu Vogue jako speciální host a pomáhala s tvorbou a úpravou britské verze. Samozřejmě se podílela i na obsahu časopisu. Pro tuto příležitost si vybrala patnáct žen, které podle ní „dělají změny a nebojí se překonávat překážky". Vyzpovídala například někdejší první dámu Ameriky Michelle Obamovou (55) nebo sexy herečku Salmu Hayekovou (52). 

To se nelíbilo kontroverznímu britskému moderátorovi Piersi Morganovi, jenž ve svém nejnovějším příspěvku pro Daily Mail označil Meghan jako slavomanku, které záleží více na sobě než na Británii nebo královské rodině. 

„To, že Meghan strávila několik posledních měsíců jako šéfredaktorka zářijového Vogue pro mě není žádná novinka. Jako béčková herečka pravděpodobně toužila celý život dostat se do Vogue," nedržel se zpátky Morgan. „Ale zaráží mě, že jí to Buckinghamský palác dovolil. Meghan by měla být členkou královské rodiny, ne slavomankou," rozčiluje se moderátor pořadu Good Morning Britain. 

Podle něj by se členové královské rodiny neměli vyjadřovat k politice, což vzhledem k ožehavým tématům rozebíraným v magazínu Meghan dělá. Navíc se mu nepozdává, že na jednu stranu mluví Meghan o inkluzi a změně, ale z patnácti lidí vybrala samé ženy. „To rozhodně inkluzivní není, stejně jako její prohlášení o tom, že jenom ženy mohou změnit svět," nenechal Piers na Meghan nit suchou. 

„Meghan, podívej se do zrcadla a polož si jednu otázku: Chci být vévodkyní nebo politicky aktivní celebritou? Obojím být zkrátka nemůžeš," uzavírá Piers Morgan drsnou kritiku britské vévodkyně. 

VIDEO: Meghan Markleová a její působivá řeč na půdě OSN 

Video
délka: 09:40

Meghan Markle a její působivá řeč na půdě OSN Youtube.com/What We See

Fotogalerie
117 fotografií