Influencerka Anna Šulcová má jenom na svém instastories přes 600 tisíc followerů, kterým tato mladá žena radí v oblastech módy a kosmetiky. Její kanál na YouTube odebírá další téměř půlmilion. Držitelka několika cen „social awards“ nyní ale natočila video, v němž si s plastovým pytlíkem na hlavě obléká mikinu. Patrně aby se nezašpinila od make-upu. Anebo si ten make-up nerozmazala, těžko říct. Její zvláštní čin neunikl pozornosti ani jiných influencerů, například Jonáše Čumrika, který si říká Johny Machette.

Ten rovnou natočil takzvané reakční video, které nazval „Anna Šulc je zlo". „Já popravdě vlastně nevím, co je na tomhle videu nejhorší. To, že jí to doporučila její maminka?“ nechápe Čumrik, jemuž nejde na mysl, jak někdo, kdo má takový vliv, může do světa vypustit něco takhle absurdního.

„Nevěřím vlastním očím, že jsem viděl, co jsem viděl, že se děje, to co se děje. Že něčí mamka doporučí, aby si člověk dal igelitový pytlík na hlavu, když nás už ve školce učí, že igeliťák si, děti, hlavně nedávejte na hlavu. A ta dcera to udělá a dá to na internet, kde to uvidí statisíce dětí!“

Zároveň připomíná, co Annie Sulc prohlásila na slavnostním předávání cen za sociální média: „V příštím roce 2019 udělám něco velkýho a bude to inspirovat hodně lidí,“ řekla dívka v róbě od Blanky Matragi (66) za sto tisíc. „Když jsem si tohle vybavil, tak jsem si řekl, to je ono?!“ žasne Machette. „Ty můžeš bojovat proti plastům, proti školství, vzdělávat lidi, ukazovat jim nějaký hodnoty, směřovat je někam… A ty si dáš igelitový pytlík na hlavu?!“

„Aničko, co budeš dělat v případě, až v září půjdou děti do školy a rodiče je nebudou hlídat, a oni tohle udělají, a nedejbože se jim to zasekne do zipu u mikiny nebo něco takovýho, udusí se… Budeš se cítit jako správnej influencer?“ obrací se Johny Machette přímo na jednu z nejúspěšnějších českých youtuberek s neskutečným vlivem ve virtuálním světě.

Najdou se však i tací, co mají pro přešlap Šulcové pochopení - například youtuberka Mína. „Anička je doopravdy strašně hodný člověk, a ano, udělala strašnou hloupost. Ale co si budem, kdo z nás ji nikdy neudělal...“ zastává se jí.

Anna se ale zhruba po osmnácti hodinách a množství nespokojených reakcí video rozhodla raději smazat a za svůj neuvážený čin se omluvila. „Uznávám, byla to blbost, nedávejte si na hlavu igelitové sáčky, i když doufám, že jste natolik vyspělí, že byste tohle nedělali a nenechávali si igelitový sáček na hlavě. Ale můžete to zkusit třeba s nějakým látkovým přehozem,“ vysvětlovala na instastories. 

„Ukázala mi to mamka z dobré vůle, asi jsem to neměla, teda určitě jsem to neměla dávat na internet, abych vás nepodnítila k něčemu takovýmu, za to se omlouvám,“ kála se v nejnovějším příspěvku Šulcová.

Fotogalerie
37 fotografií