22. říjen 2019
Svátek slaví Sabina, zítra Teodor

Tajemství královských miminek: Porod v kočáře i na stole! A průkopnice Alžběta

/
 • 93. narozeniny Alžběty II.
  24. dubna 2019 ● 11:00

  Zatímco vévodkyně Meghan (37) má těsně před porodem (či snad už těsně po něm), a nemohla tak dorazit na oslavu královniných narozenin, královské porody bývají plné pikantních detailů. Připomeňte si některé z nich. 

 • 1.

  Oslava bez Meghan

  Když o velikonoční neděli vycházela Alžběta II. po bohoslužbě z kaple sv. Jiří na hradě Windsor, začal dav přihlížejících zpívat »Happy Birthday« a dva místní školáci potěšeně se usmívající panovnici předali krásné kytice. V kruhu své početné rodiny oslavila královna neuvěřitelné 93. narozeniny!

  Mezi přítomnými členy dynastie Windsorů však chyběla manželka prince Harryho (34), vévodkyně Meghan (37), která se v těchto dnech připravuje na narození prvního potomka. Britský tisk se tomuto tématu v posledních týdnech intenzivně věnuje, což není žádným překvapením. Královská narození provázela vždy zvýšená pozornost, přesto existují některé detaily, které veřejnost až tak nezná. Zde jsou ty nejzajímavější.

  Školáci předávají královně květiny.

 • 2.

  Nevyřešená záhada: Porod v kočáře?!

  Matka Alžběty II. – lady Elizabeth Bowes-Lyon (později známá jako královna matka) – přišla na svět 4. srpna 1900. Záhadou však dodnes zůstává, kde se tak stalo. Londýnská »ambulance« té doby – tažená koňským spřežením – prý nestačila dojet do nemocnice včas, a budoucí britská královna a poslední indická císařovna se tak narodila během cesty napříč hlavním městem.

  Možná i proto nechal její otec raději zapsat do rodného listu jako místo narození hrabství Hertfordshire, kde se nacházelo rodové sídlo. Musel přitom nicméně zaplatit pokutu, protože ohlášení učinil později, než ukládala 42denní zákonná lhůta.

  Narodila se matka Alžběty II. skutečně v takové ambulanci?

 • 3.

  Manžel u porodu? Inspirace z časopisu

  Když přicházel v březnu 1964 na svět královnin čtvrtý potomek princ Edward, byl u toho i vévoda z Edinburghu (97). Královnu držel po celou dobu za ruku a dodával jí odvahu. V moderní historii královské rodiny se tak stalo vůbec poprvé. S tímto nápadem měla přijít sama královna, která se o přítomnosti otce u porodu dočetla údajně v jednom z časopisů pro ženy.

  U předchozích narození svých dětí přitom Philip nebyl. Během porodu prince Charlese v roce 1948 hrál dokonce squash a po skončení zápasu přinesl své manželce karafiáty a šampaňské...

  Můj manžel a já: Jaká je královna Alžběta II. za zavřenými dveřmi Buckinghamského paláce? Jak moc sarkastický a nemístný dokáže být princ Philip? Abyste to zjistili, můžete přečíst stohy nudných knih nebo tuhle, zábavnou, čtivou a dokonalou.

 • 4.

  Současnost: Harry a William jako dva cizí lidé

  Velikonoční bohoslužba ale nabídla i jeden ne zcela idylický detail. Princové Harry (34) a William (36), kdysi největší spojenci a přátelé, se k sobě sotva přiblížili a jen tím přiživili spekulace o vzájemném sporu.

  Expertka na řeč těla Judi Jamesová médiím sdělila, že měla pocit, jako by sledovala dva úplně cizí lidi, a nikoli pokrevním poutem spjaté bratry! „Harry nejevil žádné známky toho, že by se chtěl k bratrovi během příjezdu nebo odjezdu z kostela jakkoli přidat. Skoro to vypadalo, jako by se chtěl Williamovi vyhnout.“ Britský tisk za jejich odcizením vidí spory jejich žen – Meghan (37) a Catherine (37).

  Harry ze mše odchází daleko před svým bratrem Williamem a švagrovou.

 • 5.

  Klinika v pozoru

  Mimořádná pozornost byla v červenci 2013 věnována prvnímu porodu Catherine, vévodkyně z Cambridge. V londýnské nemocnici St. Mary byl k dispozici početný tým, jehož úkolem bylo zajistit hladký průběh narození prvního syna prince Williama: dva porodníci, tři porodní asistentky, tři anesteziologové, čtyři chirurgové, čtyři dětští lékaři, dva pracovníci jednotky intenzivní péče pro novorozence, jeden laboratorní technik a zástupce vedení na pozici manažera.

  Kate a William s malým princem Georgem.

 • 6.

  Posloužil bytelný stůl

  Královnin manžel – princ Philip, vévoda z Edinburghu (97) – se narodil 10. června 1921 na ostrově Korfu. Jeho rodiče – řecký princ Andreas a princezna Alice – zde právě pobývali v letní vile Mon Repos. Údajně nejbytelnějším kusem nábytku v domě, který mohl být pro porod použit, byl velký kuchyňský stůl… Krátce nato došlo v Řecku k politickým změnám a Philipova rodina musela zemi opustit. Malého prince narychlo evakuovali zabaleného v dekách v krabici od pomerančů.

  Princ Philip s matkou, princeznou Alicí.

  VIDEO: Harry poprvé o dítěti s Meghan: Nejdůležitější slovo uvízlo v hrdle!

  Video
  délka: 01:35

  Harry poprvé o dítěti s Meghan: Nejdůležitější slovo uvízlo v hrdle! Reuters

  Fotogalerie
  111 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy