V dámském šatníku se tento kousek garderoby nabízí v rozmanitém provedení. Může být volný i jako neopren na tělo ulitý. Podkasaný v pase nebo naopak řemenem stažený. S rukávy i špagetovými ramínky. Vyhotovený z tužšího denimu, plátna, žerzeje či lehkých látek typu hedvábí. Mimochodem, kombinéza není tabu ani pro muže, i když je okrajovou, s extravagancí spojenou záležitostí.

Overal, jenž figuruje nejen v kolekcích pro jaro/ léto, ale i podzimu / zimy, je sice populární, nicméně na tvary postavy i styling náročný mnohem více, než se zdá. Proto je dobré mít na paměti, že pro kombinézu jsou především vhodné štíhlé a vysoké nositelky. Široké nohavice jsou obecně slušivější než kónické lidově zvané mrkváče. Pro kypřejší zadnice a stehna zejména. A když už dostanou přednost, měly by sahat nad kotníky, neboť vyzní líp.

Bára Mottlová: Jen pro vyvolené
 

Bára Mottlová: Jen pro vyvolené

Do pasu sahající úzký výstřih, podélnými švy tvarovaný živůtek, na útlé boky a ploché bříško přiléhající, do zvonu se postupně rozšiřující k zemi spadající kalhoty žádnou nedokonalost těla, kila navíc neskryjí. Figuře Báry Mottlové však svědčí, doteky stříbrné jsou příjemné, doplňkům teoreticky nelze nic vytknout. Přesto podle mého soudu tento outfit, jeho nositelka nemají tzv. tah na branku. Postrádají šmrnc.

Známka: 2

 

Eva Decastelo: Problematická brázda trikolory

Eva Decastelo: Problematická brázda trikolory

Kreace, která neoslovuje, chce se poznamenat na adresu doteky rumělky v podobě ledvinky a lacině vyhlížejících kýčovitých pantoflů zdánlivě vyšperkovaného outfitu. Lichotivý není ani střih kombinézy s rozpitým modročerným vzorem na bílém podkladu a příliš dlouhými ke kotníkům se zužujícími nohavicemi. I štíhlá postava Evy jej ustojí.

Známka: 2-

Dominika Myslivcová: Klon Barbie

Dominika Myslivcová: Klon Barbie

Pastelově jahodový, bujné poprsí jistící živůtek a na něj navazující kalhoty, jejichž kónický střih vnadně kypřejší postavě nositelky obecně příliš nesvědčí. Při pózování vyhrnuté nohavice vystavující ikonické fialkové lodičky na jehle zn. Valentino. Plus kabelka od Prady, která je dalším esem v kýčem zavánějící luxusní hře na cukrovou panenku.

Známka: 2-

 

Andrea Verešová: Vesmírná odysea

Andera Verešová: Vesmírná odysea

Reliéfní módně blyštivá látka i střih jsou zajímavé, volnost eleganci nahrává, poodhalená ňadra v dekoltu nepůsobí ordinérně. Doplňky hrají, brýle zejména. Střihově velkorysá kreace s kapucí ze splývavého materiálu je efektní, aniž by tím její kultivovanost tratila, což se často nestává.

Známka: 1

 

Denisa Dvořáková: V rytmu disko

Denisa Dvořáková: V rytmu disko

Metalický model s útlým v dekoltu hluboce vystřiženým živůtkem pokračující nařasenými kalhotami mrkvového střihu a na ně navazujícími pantofly na jehle ze stejného materiálu oslní. Vysoký pas zdůrazňující ledvinka stylově hraje, ve stejné barvě se odehrávající šperky jsou patřičně nenápadné, jen ozdoba spoutávající ohon je zbytečná.

Známka: 1+

 

Jitka Nováčková: Brutální smeč

Jitka Nováčková: Brutální smeč

Flitry, materiály kovového vzhledu jsou stále v kurzu současnosti a zacházet s nimi je náročné. Atak nepřehlédnutelného kobaltu, svítivé látky, nadbytečně zdobných kanýrků u rukávů potvrzuje rčení, že méně je víc. Vínová kabelka na řetízkovém závěsu budiž, ale sandálky na jehle měly být vzhledem k outfitu bez štrasové ozdoby.

Známka: 3

Fotogalerie
7 fotografií