Rudá v momentální sezóně ultra hitem není. Ale maximálně nadčasová rozhodně je. Sluší většině typů, alabastrově bílé, olivové, kakaové či ebenové pleti. Oslovuje brunety i blondýny.

V outfitu se dost militantně prosazuje, přitahuje pozornost. Konkurenci více efektních prvků nesnese, s čímž by se mělo při navrhování oděvu, či ve stylingu počítat.

Nosnost červené funguje nejen ve větší ploše svršku, ale též v doplňku. I drobný detail dokáže celek osvěžit. Akcent černé (boty, kabelka, šála atd.), s nímž ženy často rudé šaty snoubí, vyznívá velmi tvrdě stejně jako doprovod bílé. I když výjimky existují. Zajímavě naopak působí spojení rumělky s pískovou, oříškovou, temnější šedou. V extravagantnějším módu s oranžovou, fuchsiovou, fialovou.

Iva Pazderková: Střídmost!

Iva Pazderková: Střídmost!

Mnozí se dodnes domnívají, že rumělka rusovláskám nesvědčí, což tato populární herečka vyvrací. Absolutně jednoduché, křivky jemně vykreslující a do jemného zvonu rozvolněné šaty si vystačí s efektem průsvitu asymetrického sedla. Decentní šperky se správně soustřeďují na ruku. Černé sandálky díky subtilnosti tvrdě nevyzní.

Známka: 1

 

Karolína Kurková: Opulence!

Karolína Kurková: Opulence!

Dramaticky působící vrapovaná látka s uzlem u krku. Působivý střih topu s jedním rukávem. Militantní latex na kalhotách se zavázanými cípy nohavic. Bílý úder dlouhé nohy ještě prodlužujících lodiček. Samonosných efektů je řada, ale kupodivu jeden druhý nesmílá. Model jen pro vyvolené, nutno podotknout.

Známka: 1

Monika Leová: Provinčnost!

Monika Leová: Provinčnost!

Červená je od nepaměti spojována s vášní, erotikou. Sexy přitažlivost je i metou variace koktejlek pod kolena. Na svůdné tělo jemně přiléhavé, v bočním švu zdobené šaty bohužel kultivovanou elegancí neokouzlí. Na vině je krátký, ustřiženou krajkovou košilku s brněním podprsenky s kosticemi připomínající živůtek s posuvnými prádlovými ramínky.

Známka: 3 

Natálie Kotková: Alternativa!

Natálie Kotková: Alternativa!

Vyčlenit se z davu, brojit proti zavedenému vkusu, slučovat neslučitelné je trend. Tendence, na níž kdekdo pohoří, neboť je podmíněna stylistickou intuicí, citem pro míru. Neobstála ani Česká Miss World 2016 kombinací náušnic, trup odvážně odhalujících šatů a robustních stříbrných tenisek na vysoké podrážce.

Známka: 4

 

Jitka Nováčková: Akcenty!

Jitka Nováčková: Akcenty!

Červená se stříbrnými doteky funguje lépe než se zlatou. Volba bot je dobrá a vyladění do stejné barvy kupodivu nepůsobí urputně. Šortky příliš nepadnou, ale objemná dominantní bunda od nich odvádí pozornost.

Známka: 2

 

Lenka Krobotová: Sofistikovanost!

Lenka Krobotová: Sofistikovanost!

Noblesně splývavá, tělo i s rukama zahalující a do vlečky se táhnoucí rudá říza, kterou nositelka dotáhla dlouhou šňůrou náušnice a s nohou patřičně splývajícími střevíčky, výtku nesnese. Dokáže kamuflovat možné nedostatky, je dramatická a zároveň elegantně úsporná.

Známka: 1

Fotogalerie
6 fotografií