Maratón přehlídek a doprovodných fashion akcí odstartoval luxusním šampaňským a vybranými lahůdkami vytuněný opening pro zvané, na nějž se chce marně kdekdo dostat, včetně paní, jež se správnou kreditkou věčně brázdí luxusní Pařížskou.

Otevírací večírek se konal v OD Kotva. Stejně jako většina prezentací, jež se odehrávala v industriálním prostoru pátého patra a počínaje řešením prostoru, jednotlivými choreografiemi, stylingem modelů, jemuž povinná, nutno říci, že koncepční nadsázka mola nechyběla, byla potlesku hodná. Ten si však nezasloužili leckteří rádoby kreativní mladí diváci, jichž byla na beznadějně vyprodaném MBPFW většina. Včetně řady blogerů, youtuberů, či lidí z fashion oboru. Zkrátka snaha o osobitou prezentaci, urputná snaha upoutat pozornost se občas proměnila v bažinu marného nevkusu.

O těch tzv. bezejmenných však jindy, toto téma patří známým osobnostem, jež se na MBPFW v hojném počtu promítly.

 

Aneta Vignerová: Smělý tah

Aneta Vignerová: Smělý tah

Hlavní tvář kolekcí skvělého návrháře Michala Kováčika si s módou rozumí, nicméně tento model se sdrhnutým pasem na tkaničku, jenž figuru méně štíhlým nositelkám nevylepšuje, nijak neuchvacuje. Ani krásné, odvážně odhalené tělo v celkovém dojmu příliš nepomůže.

Známka: 2

Eva Che: Exhibice s konceptem

Eva Che: Exhibice s konceptem

Tubu žebrovaných v midi délce vyvedených žerzejových šatů s krátkým frakem inspirovaným sáčkem osvěžují atypické brýle, ozdoby na rukou a růžové, od luxusní značky pocházející chlupaté papuče. Jedna ze stálých figur edicí MBPFW jako vždy ukázala, že výstřednost potřebuje cit pro věc a vizi stylingu.

Známka: 1

 

Jitka Nováčková: Sweet lady

Jitka Nováčková: Sweet lady

Minišaty ve slušivé starorůžové by představovaly klasiku, ale jejich nekonvenční zakončení sukně s cípy suplujícími podvazky je ozvláštňují s tím, že by si vystačily i bez nich - jen se zdůrazněnou (Jitce nepříliš padnoucí) linií ramen a stojáčkem na mašli. A když už podvazky, tak připnuté k vysokým kozačkám.

Známka: 2

 

Jan Cina: Dobré, leč s výhradou

Jan Cina: Dobré, leč s výhradou

Charismatický výborně zpívající herec patří k hrstce mladých zajímavě odívaných a svým stylem jiné inspirujících mužů, jimž vkus nechybí. Bez chyby je ležérní městský outfit, který bohužel kazí nepatřičná, etno vyhlížející šála s třásněmi.

Známka: 2

Šarlota Frantinová: Teror neonu
 

Šarlota Frantinová: Teror neonu

Při pohledu na tuto rapu se věnující provokativně vyčnívající slečnu se mně vybaví neméně excentrická, s vesmírem komunikující a o mnoho let starší zpěvačka Jana Uriel Kratochvílová. Oufit žánru Šarloty konvenuje, ale o půvabu, glamour pelu nemůže být ani řeč.

Známka: 3

 

Jitka Schneiderová: Extravagance na uzdě

Jitka Schneiderová: Extravagance na uzdě

Hereččin stylista Jan Pokorný akceptoval charakter party a Jitce na holé tělo oblékl materiálem efektní, v měděném metalu vyvedený a v dekoltu rozhalený plášť. Lodičky a kabelka jistou extravaganci tlumí a celkový dojem dává na vědomí, že jistá nekonvenčnost image elegantní dámy se nevylučuje.

Známka: 1

 

Adam Mišík: V rámci retro

Adam Mišík: V rámci retro

I on, jako hodnocený Cina, náleží k příkladně oblékaným, s extravagancí i klasikou citlivě zacházejícím mužům, jichž je v českém showbyznysu krutě pomálu. Adam na fashion weeku vystřídal dobře stylizované obleky i ležérní outfity včetně tohoto. Kombinace kožené bundy s formálními kalhotami, košilí a nablýskanými luxusními polobotkami mě na zpěvákovi baví. Úzká kravata nahrává tónu retro a vzpomínkám na hollywoodského rebela Jamese Deana.

Známka: 1

 

Zorka Hejdová: Provinčně out

Zorka Hejdová: Provinčně out

Delší pánské sako s širokou saténovou klopou scestnou kombinací knoflíku a tunýlku se stuhou na sdrhnutí body nesbírá. V něm přiznaná, umělé vnady věznící podprsenka rovněž ne. Na tělo upnuté šedé džíny s ustřihnutými nohavicemi jsou mimo a pasé je i spojení se společenskými střevíčky. Populární, z ranního zpravodajství všem známá moderátorka vkusem mnohdy pokulhává a nevyznamenala se ani tímto outfitem.

Známka: 4

Andrea Verešová: Vesmírná odysea

Andrea Verešová: Vesmírná odysea

Na hvězdu večera aspirovala známá modelka v efektním stříbrném overalu s kapucí. Reliéfní módně blyštivá látka i střih jsou zajímavé, volnost eleganci nahrává, poodhalená ňadra ve výstřihu nepůsobí ordinérně. Doplňky hrají, brýle zejména.

Známka: 1

 

Fotogalerie
10 fotografií