Maraton přehlídek tvorby našich a slovenských návrhářů plus s MBPFW spojené doprovodné akce každoročně přitahují ceněné odborníky z tuzemska i zahraničí, atraktivní osobnosti ze světa módy, designu, umění či byznysu. Širokou, mladými lidmi převážně zastoupenou veřejnost nevyjímaje.

S estetikou cíleně pracující MBPFW přináší cenné poznatky, fascinující, nadsázkou mola umocněnou show, srovnání s mezinárodní tvorbou a pro návštěvníky včetně těch, jež pózují pouze před vchodem, možnost předvést svůj styl, nápaditost, koncepci outfitu.

Takto se prezentujících parádníků je u nás i v zahraničí řada. Jsou mezi nimi marní exhíbkové, zmatení výstředníci i nositelé extravagance s konceptem. Zlatá mládež a především pak ze sociálních sítí známí blogeři, tápající, vzory potřebující masu veřejnosti ovlivňující influenceři.

Jejich sílu museli připustit i prestižní, slavné návrháře a módní domy prezentující, nové trendy s půlročním předstihem uvádějící fashion weeky, jež populární tváře z tohoto na marketingu a virtuálním propojování lidí založeného teritoria, začaly na přehlídky zvát. Módní značky je musí platit jako nosiče reklamy.

Outfity z těchto a podobných kruhů pocházejících, na ulici zachycených návštěvnic nedávného fashion weeku v Paříži budiž inspirací pro kreace na rovněž prestižní, světem sledovaný Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

P.S

MBPFW probíhá od 22. 3. do 29. 3. 2019 a představí dvacet návrhářů a značek prezentujících kolekce podzim / zima 2019 plus tvorbu budoucích designérů elitních ateliérů pražské UMPRUM plus Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Mercedes-Benz International Designer Exchange Program, naváže na pražské představení španělské návrhářky Melanie Freire Vázquezové.

Většina přehlídek se odehraje v tzv. Fashion Templu, jímž je páté patro OD Kotva. Někteří oděvní designéři se prezentují jinde, např. v Lobkowiczkém paláci, hotelu Four Seasons či prostoru DUP39.

 

Za pozornost stojí Pop-up Priveé lounge (23. 3. - 26. 3., 13 až 21 hod.) v hotelu Four Seasons. Návštěva je možná na základě sjednání osobního termínu. Ajen dam Kost, LAFORMELA, Michael Kováčik, Miro Sabo a Zuzana Kubíčková vytvořili pro tuto příležitost kapsulní kolekce. Zcela mimořádná pak bude dámská řada Adama Kosta.

Zážitky bez vstupenky: Zahajovací show MBPFW, přehlídka mladého návrháře Jana Černého (23. 3. prostor DUP39), After party (23.3). v Groove baru, afterhours (28.3.) v café & bistro SmetanaQ.

Tradiční market české autorské módy (18. 3. až 4. 4.) v Bibloo Concept Storu v Kotvě.

Kompletní program a podrobnosti k jednotlivým akcím na www.mbpfw.com.

Jiná hra

Jiná hra

Zvířecí vzory jsou opět na scéně, černý rolák dá sukni spolu s doplňky vyniknout, dvouřadé rumělkové sako se zlatými knoflíky je nečekaným doprovodem odjinud, ale svým způsobem funguje.

Známka: 2

Lehká ruka

Lehká ruka

Městská nenucenost v podobě ve dvou vrstvách netradičně řešeného plátěného svrchníku v kompletu s trendy širokými pod lýtko spadajícími a nad pas sahajícími kalhotami, jež se odvíjejí ve dvou podobných valérech smetanové a pískové. Temně skořicová košile a kotníkové boty na podpatku barevnost decentně oživují.

Známka: 1

Atak kontrastů

Atak kontrastů

Rozevlátý svršek z nosného hedvábného buretu, jenž lze nosit samostatně, nebo jím jako zde alternovat šatovou sukni. Blůza s volným chomoutem a v ramenní hlavici nabranými rukávy materiálem ladí, její svítivá s tzv. ponožkovými střevíčky pod lýtko propojená pink barva činí outfit efektním. Populární ledvinka umocňuje šmrnc.

Známka: 1

Black & white nota

Black & white nota

Roztřepenými okraji a vnějšími švy ozvláštněné, odkaz nesmrtelné Coco Chanel připomínající sako ve vzoru kohoutí stopy, na zem spadající módní široké kalhoty džínsového typu, boty, které lze na ulici obout každý den a hladký do barevné kombinace vyladěný pulovr. Tichý luxus pečetící náušnice a dominantní šperk suplující sluneční brýle. Výsledek je na plný počet hvězd.

Známka: 1

Sloučit neslučitelné?

Sloučit neslučitelné?

Neutrální černý rolák se zlatým, s outfitem neladícím závěsem na krku, s patchworkem koketující cípatá sukně v rustikálním stylu, univerzální plášť ze sestříhaného, umělého či pravého, berana plus značková kabelka a kozačky bez chyby... Výsledek vyznívá i se vší tolerancí k jinakosti rozpačitě. Je ukázkou, jak raději ne, připomínající fakt, že slučovat neslučitelné představuje poker s výhrou nejistou.

Známka: 3

Atraktivní civil

Atraktivní civil

Příjemná kombinace barev. Univerzální pulovr v populárních džínách do pasu, jejichž krátké nohavice dávají vyniknout efektním střevícům. Bunda na zip kombinující srst beránka s hladkou kůží, akcent skořicové plus zlaté doplňky pak spolu s nimi outfit posunují do luxusního casual stylu.

Známka: 1