V kolekcích elitních módních domů, prêt-à-porter luxusních butiků i cenově dostupné masové konfekce figurují široké i nohu obepínající nohavice včetně klasiky v podobě úzkého cigaretového tvaru a ve hře, byť okrajově, jsou i linie do zvonu či kónické mrkve.

Modely do pasu současnost preferuje, bokové patří na odpis, a když tzv. slim džíny, tak nejlépe s teniskami, sandálky bez podpatku, případně kotníkovými botami, ale rozhodně ne s lodičkami na podpatku v doprovodu saka s topem!

Dagmar Pecková: Ano, nicméně…

Dagmar Pecková: Ano, nicméně…

Rudá rtěnka, krátké vlasy a robustní obruby brýlí jsou pro slavnou operní mezzosopranistku spolu s ženskou smyslností typické. Kožené kalhoty v semišových kozačkách, sametové sako plus akcent transparentního roláku v něm lze nazvat klasikou, již ligotavými kamínky zdobená pokrývka hlavy zpestřuje. Místo saka ale příště doporučuji lehký plášť ke kolenům, dlouhý blejzr.

Známka: 2

Ester Ledecká: Reaggae ležérnosti

Ester Ledecká: Reaggae ležérnosti

Triko s potiskem odkazující na sport, v němž exceluje. Kalhoty ze zajímavého materiálu, jejichž na scéně tolerovaný, k alternativě náležející střih se spadlým sedem protiřečí křivkám ženské postavy. Silné ponožky, skvělé robustní polobotky a klasické vlněné sako v pánském stylu nasvědčují, že sloučit zdánlivě neslučitelné lze. Mistryně v snowboardingu a alpském lyžování má šatník, jenž k jejímu typu i life stylu pasuje.

Známka: 1

Aneta Krejčíková: Karambol vkusu

Aneta Krejčíková: Karambol vkusu

Jedna ze stálic nekonečného a stále populárního TV seriálu Ulice, která svůj talent dokázala i v soutěžní show Tvoje tvář má známý hlas, disponuje křivkami, které milovníky kyprých žen jistě okouzlí. Ale měla by s nimi v outfitu lépe pracovat. Zapomenout na obepnuté až do pasu neesteticky přiznané džíny i lacině působící top, který by s podprsenkou pod ním neprošel ani supermodelce.

Známka: 5

Jana Plodková: Dobré, nikoli dokonalé

Jana Plodková: Dobré, nikoli dokonalé

Fúze navy modré s černou i přes akcent jemných barevně kontrastních vetkávaných linek nijak působivá není. Kombinace matu a lesku na blůze, spojení proužků kalhot s jejím vzorem naopak zaujme. Kabelka z tvrdé kůže stylem vyhoví a s outfitem splyne. Místo kozaček pod kalhotami by byly příhodnější lodičky, polobotky či pevné městské mokasíny.

Známka: 2

Aneta Vignerová: Vytříbená můra

Aneta Vignerová: Vytříbená můra

Na premiéru filmu Cena za štěstí vsadila na ležérní eleganci, která je u nás na takové společenské události jakýmsi kompromisem mezi gala a etiketu popírajícím buranstvím. Měla podobu černých džínsů v nahrnutých škorních na jehle a šifonové, dramaticky působící blůzy s efektními volány, jež společenskou glamour notu jistila. Proplétaná kabelka i řemen stylově konvenují, jejich stříbrné detaily černý celek oživí.

Známka: 1

Monika Babišová: Ctěná klasika

Monika Babišová: Ctěná klasika

Jak známo, pánský, v ženském šatníku přetavený styl je leckdy více sexy než prvoplánově provokativní šatičky. Pod boky sahající záševky vytvarované sako v princes linii, plus cigaretové, dlaň nad kotníky slušivě sahající nohavice představují hájenou, správně subtilními sandálky na jehle dotaženou verzi formálního outfitu. Náušnice jsou v něm navíc, ale to na podstatě věci nic nemění.

Známka: 1-

Nikol Heřmánková Kouklová: Divoký tah na branku

Nikol Heřmánková Kouklová: Divoký tah na branku

Reliéfně tkané kalhoty pod lýko střihovými prvky i materiálem zaujmou. Jejich kombinace s kontrastně barevnou, svět žokejů připomínající bundičkou budiž. Včetně prvku koketně vykukující košilky a doprovodu příhodných bot. Čepice, která nositelce sluší, je však díky zdobnému pásku nad kšiltem k diskuzi. Náušnice jsou naprostý omyl, taška jakbysmet.

Známka: 3-

Fotogalerie
8 fotografií