Každá chce být za všech okolností přitažlivá, elegantní, šarmantní a zároveň si dopřát v dlouhé společenské směně komfort pohodlí. Úzké, cupitání gejši vyžadující sukně, těsné, nadechnutí bránící modely a lodičky na nesmyslně vysoké jehle od Louboutina, Jimmy Choo, jež za velké peníze odepisují nohy, nepřichází v úvahu. Přesto i tak lze být chic aktérkou metaforického trendy panoptika novodobého seriálu Sex ve městě.

Daniela Peštová: Nadčasová nenucenost

Černé slim kalhoty džínsového střihu, akcent bílého trika s hlubším dekoltem a dominanta pánského, pod boky sahajícího saka se sošně vypracovanou partií ramen. Tenisky coby barevný signál ve hře black & white. Jemné, decentně luxusní šperky, nenápadné líčení. Výsledek je stylově čistý, minimalistický, noblesně střízlivý. Supermodelka devadesátých let dala opět na vědomí, že s klasikou lze stále působivě v řadě variant pracovat.

Známka: 1

 

Daniela Peštová: Nadčasová nenucenost

Anna Linhartová: S kormidlem jedinečnosti

Rovná mikina z umělého, tvar držícího a neopren připomínajícího materiálu plus v pase naskládaná zvonová sukně se k sobě příliš nehodí. Nicméně nadějná, v kinematografii žádaná, herečka dokázala za účasti bezvadných bot ve stylu balerín sloučit zdánlivě neslučitelné. Beztvarost šedého svršku zpacifikovala jeho částečným zastrčením do sukně. Šperk s outfitem ladí, jen výběr tašky je, jak bývá u Anny mnohdy bůhvíproč zvykem, k diskuzi.

Známka: 1-

 

Anna Linhartová: S kormidlem jedinečnosti

Jenovéfa Boková: Pel jinakosti

Nejmladší z dcer politického aktivisty Johna Boka, herečka a muzikantka neobvyklého jména Jenovéfa přišla na premiéru filmového hororu Polednice jako drtivá většina hostů v ležérním outfitu, jemuž stopa elegance nechyběla. Tmavé, nad kotníky ohrnuté džíny, tenký proužek ponožek v kožených perkách a stažené, plášť suplující, kousek nahého těla ukazující košilové šaty rozhodně šmrnc osobitého stylingu nepostrádají.

Známka: 1

 

Jenovéfa Boková: Pel jinakosti

Kateřina Sokolová: Inspirace napříč generacemi

Miss ČR 2007 a také modelka, jež v historicky prvním velkoformátovém česko-čínském seriálu Poslední vízum ztvárnila jednu z hlavních rolí, se ve společnosti příliš neobjevuje. Ale na léto startujícím karlovarském filmovém festivalu nechyběla. Nad kotníky sahající, totálně jednoduché hladké šaty z jemně lesklého stříbřitého úpletu představují spolu s dobře zvolenými doplňky v čele se střevíčky bez podpatku vítanou variantu, jak obstát s komfortem pohodlí.

Známka: 1

 

Kateřina Sokolová: Inspirace napříč generacemi