Už jsem to konstatovala jednou a konstatuji to i teď: Revize módní policie 2015 nastavila zrcadlo míře vkusu, stylistické osobitosti, citu pro věc plénu českých celebrit. Licitovat, zda do hvězdné skvadry společnosti patří, či ne, nemá smysl. Některé možná ano, většina nikoli.

Podstatné je, že se zúčastňují společenských podniků. Nejrůznějších promo akcí butiků, kosmetických salonů, barů a restaurantů. Dobrých i zoufalých party, jež jsou masem společenských rubrik: Oni je naplňují a ony jim živí jméno. Taková je nepsaná tichá dohoda. Zkrátka má dáti, dal. Někteří bodují, jiní věčně prohrávají. Vůči kritice jsou imunní. Nepoučitelní. Za to, že jsou sví, jistě zasluhují obdiv, byť jejich kreace trhají estétovi žíly a klepou na bránu hororu.

NEJ outfitů letošního, do finále mířícího, roku nabídl Blesk třiatřicet. NEJ trapasů pouhých deset, byť jich bylo téměř tolik jako na jedničku hodnocených kreací. Myslím, že deset stačí. Jsou výživné. Pořadí první pětky je po zásluze odstupňované, místa v žebříčku zbytku hitparády jsou zaměnitelná. Všechno je relativní, vkus zejména, ale fakt, že se jedná o průšvihy, je bez diskuze.

Lucie Výborná: Kilimandžáro krvavého nevkusu

Ke spacáku trefně přirovnávaný komplet maxi šatů na zip a jakési krátké jupky s kapucí pocházející z dílny E.daniely, zrychlil na afterparty cen Českého lva estétům tep. Stal se hitem sociálních sítí následující den. Výborná prohlásila: „Jde o první outdoorové šaty, které neprofouknou. Je to techno streč s voděodolnými zipy“. Jenže tady šlo o gala večer, glamour svět VIP!

Lucie Výborná: Kilimandžáro krvavého nevkusu
Autor: Herminapress.cz

Dáša Zázvůrková: Šantánová opulence

Bílá, ze syntetického tylu pojednaná róba s dlouhými rukávy a uzavřeným průkrčníkem, jenž je v kontrastu se záda odhalujícím dekoltem, bezpochyby valem peří sahajícím od ňader pod boky fascinuje. A je těžkým protipólem kultivované elegance. Trapasem, který ornamentální pás ze štrasu, jenž se na páscích saténových sandálků opakuje, jenom zpečetí.

Dáša Zázvůrková: Šantánová opulence
Autor: Herminapress.cz

Vilém Čok: Co tím chtěl mistr říct?

Nepřehlédnutelný exot legendární kapely, zpěvák a baskytarista Vilém Čok ve své excentričnosti v čtyřiapadesáti letech ještě přitvrdil. Pohorky v kombinaci s květovanými krepsilonovými punčocháči, safari šortky s nakládanými kapsami, rockerské triko s potiskem a starého mafiána hodné pruhované sako mluví samy za sebe. Bohužel tato extravagance postrádá koncept, nutný styl.

Vilém Čok: Co tím chtěl mistr říct?
Autor: Herminapress.cz

Marika Procházková: Vesele k bráně hororu

Módní jízda sošné herečky se stále nese na poli variací ležérních sukýnek za zenitem trendů. Většinou v doprovodu signálních barev, vzorů, laciných, leckdy scestně koketních či infantilních efektů, k nimž patří i růžová torna s dětskou aplikací na mocné zadnici. Zde navíc v neuvěřitelné kombinaci s černými puntíkatými punčocháči v hnědých kozačkách.

Marika Procházková: Vesele k bráně hororu
Autor: Herminapress.cz

Anife Vyskočilová: Romantika na odstřel

Svérázná osmanská Turkyně svůj exotický zjev většinu roku tzv. tunila koketními, Lolitky od kolotoče hodnými outfity variujícími baletní sukýnky v doprovodu vysokých kramflíčků. Na křtu kuchařky, psané češtinou masaboba, kde Anife recepty koření dojmy z cest, se umělkyně stylizovala do bílé labutě a v monofilem ověnčeném nátělníku jako bonus vystavila na odiv umělé poprsí.

Anife Vyskočilová: Romantika na odstřel
Autor: Herminapress.cz

Petr Vachler: Je tohle dílo nirvány?

Po světě duchovno objevující producent Vachler na jednu ze společenských akcí zvolil komplet košile a kalhot, jenž si kdekdo splete s pyžamem, za nějž by se nestyděl ani Velký kormidelník Mao Ce-tung. Lesklou nití protkávaný rudý úbor doplňuje v rámci stylistického panoptika syntetický batoh a na boty ani nedošlo, neboť pan Vachler s oblibou chodí bos.

 

Petr Vachler: Je tohle dílo nirvány?
Autor: Herminapress.cz

Kristýna Leichtová: Pokus o alternativu grunge

Hvězda úspěšného sitcomu Comeback je sexy bruneta, která svou ženskost elegancí podtrhnout neumí. Kombinace bavlněných letních šortek s rádoby sexy provokativními, punčochy s podvazky imitujícími silonovými punčocháči plus jeté, na spoustu dírek šněrující se boty Martens budiž jedním z důkazů. O jemně infantilní mikině a přes ni oblečené, koženě vypadající bundě nemluvě.

Kristýna Leichtová: Pokus o alternativu grunge?
Autor: Herminapress.cz

Ewa Farna a Martin Chobot: Slabá hra

Ke krku uzavřené šaty s bohatě nabranou sukní a dlouhými rukávy z nemožně potištěného, kartoun připomínajícího materiálu Ewě na gala předávání cen Anděl neseděly podobně jako lokny na vlasech. Jejich volba na gala večer byla stejně mimo jako doplněk duhového psaníčka z plastu. Přítel Martin v modrém obleku s nemožnou košilí za účasti oslnivě bílých tenisek úlet v páru jen zpečetil.

 

Ewa Farna a Martin Chobot: Slabá hra
Autor: Herminapress.cz

Tatiana Vilhelmová: Bezprizorní výstřednost

Dívčím půvabem obdařená herečka se v poslední době snaží s životním partnerem, Vojtou Dykem, srovnat fashion krok. Být stejně jako on úderně trendy. Což dokazuje i model na premiéře snímku Domácí péče odehrávající se na Karlovarském filmovém festivalu. Z krinolínové sukně a volného živůtku se skládající outfit působí neforemně a robustní bílé tenisky tento dojem ještě násobí.

 

Tatiana Vilhelmová: Bezprizorní výstřednost
Autor: Herminapress.cz

Magdalena Wronková: Hra na princeznu nevyšla

Problémem VIP společenských akcí není jen dress code, ale i mylné představy, jak by mělo gala vypadat. Nedostatek kultivovanosti projevila na předávání hudebních Andělů i dcera šedé eminence českého popu Leška Wronky, která zvolila jakousi alternativu plesové róby kombinující erotického salonu hodný živůtek s naskládanou krinolínou za účasti nevhodného pásku a vysokého okruží ze zlatého kovu na zápěstích.

Magdalena Wronková: Hra na princeznu nevyšla.
Autor: Herminapress.cz