Odvážný a revoluční projekt, na jehož konci vzniklo unikátní dílo, se podařil. Po třech měsících prací v laboratořích Nanollose bylo vyrobeno 15 metrů unikátního organického materiálu připomínajícího kůži. Vědci k jeho vytvoření použili přibližně 300 l piva Pilsner Urquell.

A právě originální model na red carpet vynesla herečka Aňa Geislerová. „Strašně se mi líbilo právě toto spojení. Do Karlových Varů na filmový festival rozhodně patří i něco jiného než tradiční bublinky šampaňského. Pivo piju ráda. Dodržuji tradici, kterou drží hodně Čechů: pokud někam letím z Letiště Václava Havla v Praze, před odletem si dám jednu rozlučkovou plzničku. Nedokážu si představit nic jiného,“ netají se slavná zrzka, která prozradila, proč nabídku přijala. 

Video
Video se připravuje ...

Filmová Prezidetka Aňa Geislerová: Proč na premiéru nepřišel Vetchý? Markéta Reinischová

Když se ke mně před několika měsíci ten nápad dostal, říkala jsem si „ajéjej“, snad to nebude něco jako chodící člověk v půllitru, takový ten klasický sportovní maskot. Ale potom, co jsem viděla moodboardy a zjistila, že má šaty na starosti Jakub Polanka, kterého dobře znám, nebylo proč váhat. Úplně jsem si samozřejmě nedovedla představit, co to bude za materiál. První kontakt s tkaninou byl zvláštní. Struktura je spíše jako umělá kůže, ale působí organicky, jako něco živého. Byla jsem velmi zvědavá, jak se vše bude vyvíjet a co z toho vznikne.“ 

Spolupráce s tradičním pivem Aňu velmi těší. „Cítím se poctěna, že jsem to mohla být já. Celá příprava projektu musela strašně dlouho trvat, byl za tím výjimečný nápad… Ze spolupráce s Pilsner Urquell jsem nadšená. Kdyby to byl někdo jiný, tak bych té dotyčné absolutně záviděla. Velmi si toho vážím,“ říká herečka. 

Fotogalerie
64 fotografií