Do Karlových Varů přiletěl Benicio nejen převzít cenu prezidenta festivalu, ale v pátek představil i film Traffic - nadvláda gangů (2000), za nějž získal Oscara za vedlejší roli a také cenu BAFTA.

Do Česka zavítal Benicio poprvé a všechny překvapil znalostí naší kultury. „Zná Markétu Lazarovou nebo filmy Miloše Formana. Zcela mě ale šokoval, když mi říkal, že jeho oblíbený herec Rudolf Hrušínský ze Spalovače mrtvol se objeví ve vedlejší roli ve filmu Vyšší princip,” svěřil Karel Och, umělecký ředitel festivalu. 

Herec už ochutnal naše pivo, zavítal na party, prošel si noční promenádu a samozřejmě došlo i na českou kuchyni. „Velmi mě překvapila kachna,” vysekl del Toro pochvalu. Pro jeho bezprostřednost a vstřícnost ho fanoušci milují a on jim náklonnost náležitě oplácí. 

Po vstupu do předsálí před uvedením filmu ochotně rozdával podpisy, pózoval fotografům a fotil se s fanoušky. Zkrátka hvězda první velikosti bez jakýchkoliv manýrů. Z jeho chování by si rozhodně měly vzít příklad některé hvězdičky českého rybníčku, kterým je zatěžko na premierách svých filmů poskytovat rozhovory či se usmát do fotoaparátu. A to zdaleka nemají před sebou takovou kariéru, jako má Benicio ve svém životopise. Pár filmů na hercovo konto ještě jistě přibyde. Dle svých slov natáčí charismatický Portoričan dva filmy ročně. 

Na natáčení se Benicio vždy pečlivě připravuje a na place je velký profík, i když ne vždy se zadaří. „Natáčení je jako play-off a musíte se tomu pořád věnovat. Vždy se dívat před sebe, i když jste to p*srali,” smál se del Toro. „Nenechat se zničit tím, že se něco nepovedlo, ale na pití si musíte dávat pozor. Mluvím z vlastní zkušenosti,“ dodal na závěr. 

Vrátí se rád

Blesku poskytl i rychlý rozhovor

Benicio, jak se dnes cítíte?

Cítím se velmi dobře.

Vrátíte se někdy do Česka?

Ano, rád.

Kdy? 

Brzy. Pokud mě znovu pozvou, tak určitě. 

Jak se vám zatím líbí v České republice?

Miluji to tady.

Video
Video se připravuje ...

Benicio del Toro podpisy Pavlína Horáková, Elmer Carvalho

Fotogalerie
63 fotografií