Přesto, že má za sebou velkou divadelní kariéru a hraje i v seriálech, největší boom zažil a zažívá Martin po odvysílání minisérie Devadesátky, kde ztvárnil postavu kapitána Plíška.

Herec se setkává s pozitivními a někdy i vtipnými ohlasy na svou roli. „Je to hezké, poznávají mě. Teď jsem měl dvakrát za sebou zážitek s taxikáři. Vezou mě většinou pozdě v noci z práce, kdy už ani nemluvím a jsem takový nenápadný. Když se pak při placení otočili, tak udělali: 'Jé, Plíšek!',“ smál se herec, který by podle svých slov rozhodně šel do dalšího natáčení pokračování veleúspěšného seriálu. Zatím je však vše ve hvězdách.

Náročná sezóna

Za sebou má Martin velmi náročné období ohledně práce. Mimo zmińovaných Devadesátek natáčí nekonečný seriál Ulice, hraje v divadle, natáčí filmy a je také uměleckým šéfem Činoherního klubu.

„Zapamatovat si různé postavy, to nějak umím, ale nadřu se na tom s přibývajícím věkem,“ smál se Martin. „Co vám ale budu povídat, mám za sebou ukrutně náročnou sezónu. Prázdniny také nemám, protože točím další dva filmy,“ dodal herec, jenž přijel na filmový festival do Karlových Varů představit nový film Slovo. Finger v něm ztvárňuje postavu notáře, který odmítá vstoupit do strany a snaží se dostát svému slovu a přesvědčení, které ho dostane až do psychiatrické léčebny.

Potřebuji odpočinek

Práce má tak oblíbený herec opravdu nad hlavu. Nechtěl by už trochu zvolnit? „Šlápl jsem na brzdu, ale ono to má dojezd a bude to dlouho brzdit. A možná se pak zblázním z toho, že nebudu mít v uvozovkách do čeho píchnout,“ vysvětlil Martin.

„Ale potřebuji si pořádně odpočinout, to je fakt. V příštím roce v divadle nebudu zkoušet, jen hrát, protože bych to nezvládl,“ dodal Martin, kterého do Varů doprovodila přítelkyně a rádi by si užili pár chvilek, jako „normální“ lidé.

„Máme s přítelkyní naplánováno, kam a na co se všude podívat, ale teď jsem se dozvěděl, kolik dalších doprovodných akcí a rozhovorů ještě mám, takže nevím, nevím… Taková ta úplná pohodička ve Varech není, ale i tak si to užívám,“ dodal Martin na závěr. 

Fotogalerie
32 fotografií