Do uvedení seriálu Devadesátky se o herci téměř nevědělo, do té doby se totiž jen párkrát objevil v mini rolích v televizních seriálech. Angažmá pak má v Klicperově divadle v Hradci Králové. Role poručíka Tomáše Kozáka mu ale pomohla do povědomí diváků a herec je od té doby na roztrhání. V rozhovorech je až nezvykle upřímný. 

Těžký pro mě byl rozvod rodičů. Tehdy jsem se poprvé odstěhoval z domova. Od té doby jsme pořád tak trochu na útěku. Nicméně teď mám v čerstvých třiceti letech pocit, že pro mě nastává čas se usadit. Nebráním se stálejšímu vztahu, na který jsem dříve asi nebyl připravený. Možnosti byly, ale hlavně kvůli mně ztroskotaly. Teď už bych to snad zvládl. Nebráním se ani stálejšímu angažmá, kdyby se mi někde hodně líbilo. Vztahy s rodinou, jež byly minimálně v prvních letech po mém odchodu z domu celkem napjaté, jsou teď nejlepší, jaké kdy byly,“ přiznal v rozhovoru pro týdeník Téma Bartoš

Netají se ani tím, že velmi těžce snášel covidovou pandemii a musel vyhledat odbornou pomoc. 

VIDEO: Martin Finger v Devadesátkách převzal roli Polívky: Z čeho mu nebylo dobře?

Video
délka: 14:06.00
Video se připravuje ...

Martin Finger v Devadesátkách převzal roli Polívky: Z čeho mu nebylo dobře? Petr Macek

Říkal jsem si, že když potřebuji tento druh pomoci, je to prohra, že tím přiznávám, že se mnou něco není v pořádku. Ale bál jsme se zbytečně. Terapie mi pomohla, měl jsem vnímavého terapeuta. Už to neberu jako stigma. Jen pro upřesnění, nemám žádnou diagnózu, jen jsem byl před rokem rozbitý. Mohl za to rozchod, absence práce a sociálního života, který mám rád. To jsem nesl velice těžce,“ netají se Kryštof, který se s partnerkou rozešel v době, kdy se seriál Devadesátky natáčel.

„Díky terapii jsem se začal víc zajímat o sebe, s terapeutem jsme společně hledali opěrné body v mém životě. Snad jsme je našli. Ale nějaký posun tam určitě je. Ve dvaceti jsme chtěl akorát chlastat a hrát s kapelou po brněnských pajzlech. Od té doby jsme ušel dlouhou cestu,“ míní sympatický fešák. 

Fotogalerie
32 fotografií