Zdražování energií se nevyhnulo ani našponovanému rozpočtu celého festivalu. O dvacet kaček „Vyšší nájmy máme v Thermalu i v Puppu, ale i letenky pro zahraniční hosty se pořádně vyhouply. Například za letenky v ekonomické třídě New York – Praha jsme zaplatili sto třicet tisíc korun,“ poznamenal na včerejším setkání s novináři výkonný ředitel Kryštof Mucha (47).

Diváci ostatně zdražování pocítí na vlastní kůži. Místo 80 korun zaplatí za vstupenku o dvacku více.

Zvyšující se počty nemocných covidem v posledních dnech ale žádná speciální opatření na festival nepřináší. „Roušky budou dobrovolné, stejně tak i používání dezinfekce,“ dodal Mucha.

Festival v číslech

  • 12 kinosálů
  • 130 celovečerních filmů
  • 100 korun bude stát vstupenka do kina
  • 1500 korun stojí Festival pass na 10 dnů

Romantik i mutant

I letos se po červeném koberci před hotelem Thermal bude procházet jedna hvězda za druhou. Z těch zahraničních k už dřív potvrzeným Geoffrey Rushovi (70) a Benicio del Torovi (55) přibyl nově Liev Schreiber (54), sympaťák z hororu Vřískotu (1996), cestovatel časem Stuart z romantické komedie Kate a Leopold (2001) anebo mutantský bratr Wolverina z X-Men Origins.

Do Varů se vrací po 18 letech, v roce 2004 na festivalu spolu s Elijahem Woodem (41) prezentovali v Česku natáčené road movie Naprosto osvětleno (Everything is Illuminated).

Ve znamení Janžurky

Hlavní tváří letošní festivalové znělky bude Iva Janžurová (81). Na jubilejním 50. ročníku v roce 2015 herečka obdržela z rukou Jiřího Bartošky (75) Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary. Znělku natočil režisér Ivan Zachariáš (50).

Pocta Evě Zaoralové (†89) i Superhrdinové

Bývalou uměleckou ředitelku a zakladatelku nové éry festivalu Evu Zaoralovou (†89), která zemřela letos v březnu, si návštěvníci budou moci připomenout na speciální výstavě. Její tvář se bude objevovat na doprovodných grafikách. Uveden bude rovněž její oblíbený film Silnice, který režíroval Federico Fellini.

Festival zahájí film Superhrdinové a před Thermalem zahraje SymfoMIG. Pod tímto názvem se skrývá spojení kapely MIG 2, šedesátičlenného orchestru Národního divadla a dvacetičlenného sboru ND. S frontmanem skupiny Jiřím Macháčkem (55) si na pódiu navíc zatančí i členky baletu naší první scény. „Se zapojením pěveckého sboru a členek baletu připravujeme dosud nejpočetnější uměleckou fúzi v historii naší skupiny. Nedá se tedy ani vyloučit, že někteří vystupující budou během produkce přepadávat z pódia,“ říká zpěvák. A dodává: „Pevně však věříme v mimořádný umělecký zážitek a slibujeme, že vystoupíme bez spodního prádla!“

Blesk vás provede od A do Z!

V pátek zahájený festival potrvá až do následující soboty. A Blesk bude jako vždy u toho! V průběhu deseti festivalových dnů reportéři Blesku navštíví desítky projekcí, tiskových konferencí, večírků, premiér a absolvují setkání se stovkami hvězd. To nejlepší najdete jak v tištěném Blesku, tak každý den na webu Blesk.cz a v Blesk TV!

ČERVENÝ KOBEREC

Příchody hvězd po červeném koberci na slavnostním zahájení a souboje jejich slavnostních rób i hlubokých dekoltů společně s komentářem naší hvězdné reportérky Markéty Reinischové můžete sledovat v přímém přenosu na Blesk.cz i na facebooku Blesku.

NA PÁRTY

V neděli 3. července proběhne jeden z tradičních luxusních večírků UniCredit Bank party, příchody na něj budeme opět sledovat v přímém přenosu od 19 hodin.

MÓDNÍ POLICIE

V úterý 5. července se od 14 do 17 hodin na kolonádě a v okolí hotelu Thermal můžete setkat s módní policií Blesku, kterou již druhým rokem vede respektovaná módní kritička Ina T.

FESTIVALOVÉ POŘADY

Od neděle do čtvrtka pro vás budeme připravovat speciální festivalové vydání pořadů Blesku, jako jsou Bleskové zprávy Báry Horákové a Epicentrum moderované Pavlínou Horákovou se zajímavými hosty.

HVĚZDNÁ TEČKA

Slavnostní zakončení 9. července ozdobí přítomnost hereckých hvězd Geoffrey Rushe a Benicia Del Tora. Při jejich promenádě na červeném koberci nebude chybět ani přímý přenos Blesku od 17 hodin.

 

Video
Video se připravuje ...

Největší skandály a trapasy KVIFFu - facky a divoká líbačka! Videohub

Fotogalerie
34 fotografií