Diagnóza zněla: nedomykavost srdečních chlopní. „Jednu chlopeň mi dali umělou, druhou opravili, a ještě mi voperovali kardiostimulátor,” popsal Aha! zákrok Rezek.

Problémy se srdcem ho překvapily o to víc, že s ním nikdy dříve neměl žádné problémy. Před třemi lety ale prodělal těžký covid a od té doby se mu zhoršovalo dýchání. „Nejdřív jsem se krutě zadýchával, když jsem šel do kopce, a potom, i když jsem šel po rovině. Moje praktička, paní doktorka Komárková, mě poslala na různá vyšetření. Zjistili, že mám nedomykavost chlopní, a poslali mě hned na operaci,” komentuje letitý kolega Hany Zagorové, který s ní zářil v duetech Duhová víla nebo Ta pusa je tvá. 

„Na Karláku mě operoval docent Tomáš Grus a staral se o mě profesor Tomáš Paleček, byl jsem ve výborných rukou včetně všech sestřiček. Moc jim děkuji,” zdůrazňuje zpěvák a pokračuje: „Kromě opravených chlopní mi při té samé narkóze ještě doktor Válek, spolužák mého syna, voperoval kardiostimulátor. Jsem teď jako nový.”

Video
Video se připravuje ...

Pohřeb ředitele Supraphonu Arbese (†71): Ze slavných přišel jen Rezek! Jak to? Hana Höschlová, Jan Jedlička

V nemocnici si Rezek pobyl 10 dnů a teď je už v rekonvalescenci doma. „Mám prý chodit, a tak se denně snažím ujít dva a půl kilometru,” komentuje Petr, kterému ale lékaři na tři měsíce zakázali jakýkoli koncert.

Ztratil hlas

„Že je to prý velká námaha. Mají pravdu, je. Já ale navíc při té operaci ztratil hlas. Může za to intubace, roura v krku, ale časem se to prý všechno srovná,” doufá Rezek. Lékaři zpěvákovi doporučili okamžitý odjezd do lázní.

Tam se mu ale moc nechce. „Musím to zvážit. Není lepší být 800 metrů nad mořem na chalupě, kterou máme na Churáňově s obrovskou zahradou? Musím to všechno promyslet,” přemítá zpěvák a zdůrazňuje: „Prosím, napište, že se za zrušené koncerty všem moc omlouvám a že se je svým fanouškům budu snažit v září všechny vynahradit.“

Fotogalerie
46 fotografií