Navíc podal Karlovi zlomyslně obrázek obráceně, vzhůru nohama. „Karel je skvělý člověk, vynikající baskytarista, takže může mezi nás rockery bez hanby,“ ujistil Čech. „Takových lidí je málo,“ dodal. Vágner měl z díla radost, ale nechtěl říct, kam ho v domě v Průhonicích pověsí.

Jitka Zelenková (73) přinesla jako prezent stylovou modrobílou keramiku z Myrtosu, kde muzikant nejraději tráví léto. Petr Kolář (56), který hned ráno odlétal do Spojených států, oslavenci zazpíval. „Kájovi je dvaaosmdesát a moje životní číslo je dvě. Takže souhra. Vím to, protože maminka se tím trochu zabývá,“ prozradil. „Mám rád sudá čísla.“

Jako bratr

Píseň přidal také Standa Hložek (69), kterého čeká 16. září první samostatná Lucerna. „Budu tam i za Hanku,“ slíbil zpěvák. „Zagorka“ mívala v Lucerně legendární narozeninová vystoupení. Hložek se s Karlem Vágnerem přátelí už půl století. „Je něco jako můj starší brácha,“ řekl Standa, který má ve skutečnosti dvě sestry. „Poznali jsme se v roce 1974, když jsem zpíval na Intertalentu. Ještě nikdy jsme se nepohádali,“ ujistil Hložek.

Fotbalová pocta

Na bujaré akci plné slavných lidí a dobrého jídla bylo i Studio Inspirativ, které ve spolupráci s Českou televizí točí o Karlovi dokument. Diváci ho uvidí ještě letos. Štáb byl s Vágnerem i na nedávném zápase Slavie a Bohemians. Tam 20 000 diváků tleskalo skladateli za to, že před 30 lety napsal slávistickou hymnu.

Přání Karla

„Chtěl bych, aby lidé, které mám rád, byli zdraví,“ prozradil Vágner svoje přání. „Už jsem natolik zkušený, že vím, že bez zdraví je marné si cokoli přát. Ač jsem žil v divných dobách, měl jsem krásný život. Děkuji Bohu, že jsem mohl pracovat v době Karla Gotta, Karla Černocha, Meky Žbirky a Hany Zagorové. Současnou dobu neodsuzuji, ale taky ji těm mladším nezávidím.“

Video
Video se připravuje ...

Karel Vágner: Slováčkovi daroval píseň, která nemá umřít. Hana Höschlová, Elmer Carvalho

Fotogalerie
73 fotografií