Pondělí 15. dubna 2024
Svátek slaví Anastázie, zítra Irena
Zataženo, déšť 16°C

Které celebrity prezident Pavel ocenil? Metál pro Bartošku, Kubišovou nebo Preisse!

/
 • Prezident Petr Pavel uděloval státní vyznamenání...
  28. října 2023 ● 21:15

  Letošní rok je prvním, kdy státní vyznamenání udělil prezident Petr Pavel. Na seznamu osobností nechybí ani celebrity. Mezi oceněnými je například Marta Kubišová, Jiří Bartoška nebo Petr Kostka. Kdo další je mezi vyznamenanými?  

   

 • 1.

  Marta Kubišová (80)

  Prezident republiky propůjčuje:

  Řád Tomáše Garrigua Masaryka 1. třídy paní Martě Kubišové, zpěvačce, herečce a moderátorce, několikanásobné vítězce ankety Zlatý slavík a signatářce Charty 77, za vynikající zásluhy o rozvoj demokracie, humanity a lidská práva.

   

 • 2.

  Jiří Bartoška (76)

  Prezident republiky uděluje:

  Medaili Za zásluhy 1. stupně panu Jiřímu Bartoškovi, filmovému, televiznímu a divadelnímu herci a od roku 1994 prezidentu Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, za zásluhy o stát v oblasti kultury a umění.

   

 • 3.

  Miloň Čepelka (87)

  Prezident republiky uděluje:

  Medaili Za zásluhy 1. stupně panu Miloni Čepelkovi, básníkovi, prozaikovi, textaři, herci, scénáristovi, moderátorovi a cimrmanologovi, za zásluhy o stát v oblasti kultury a umění.

   

 • 4.

  Ida Kelarová (67)

  Prezident republiky uděluje:

  Medaili Za zásluhy 1. stupně paní Idě Kelarové, zpěvačce, muzikantce, sbormistryni a hudební pedagožce, za zásluhy o stát v oblasti kultury, výchovy a školství.

   

 • 5.

  Petr Kostka (85)

  Prezident republiky uděluje:

  Medaili Za zásluhy 1. stupně panu Petru Kostkovi, divadelnímu, filmovému a televiznímu herci, za zásluhy o stát v oblasti umění.

   

 • 6.

  Magdalena Kožená (50)

  Prezident republiky uděluje:

  Medaili Za zásluhy 1. stupně paní Magdaleně Kožené, světově proslulé operní pěvkyni, mezzosopranistce specializující se na interpretaci barokní a klasicistní hudby, za zásluhy o stát v oblasti umění.

   

   

 • 7.

  Vladimír Mišík (76)

  Prezident republiky uděluje:

  Medaili Za zásluhy 1. stupně panu Vladimíru Mišíkovi, hudebníkovi, zpěvákovi a kytaristovi, perzekuovanému komunistickým režimem, za zásluhy o stát v oblasti umění.

   

 • 8.

  Viktor Preiss (76)

  Prezident republiky uděluje:

  Medaili Za zásluhy 1. stupně panu Viktoru Preissovi, divadelnímu, filmovému, televiznímu a rozhlasovému herci a pedagogovi, za zásluhy o stát v oblasti umění.

   

 • 9.

  Olga Sommerová (74)

  Prezident republiky uděluje:

  Medaili Za zásluhy 1. stupně paní docentce MgA. Olze Sommerové, filmové dokumentaristce, vysokoškolské pedagožce a političce, za zásluhy o stát v oblasti kultury.

   

 • 10.

  Galerie

  Video
  Video se připravuje ...

  Marta Kubišová: Myslela jsem, že budu mít klidný důchod, ale... David Turek, Elmer Carvalho

   

  Fotogalerie
  187 fotografií

   

   

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 16

Uživatel_5524836: Vyborny postreh

(30. 10. 2023 03:55)

manunu: defakto: Proč by neměla vyznamenání přijmout? Je to státní vyznamenání, které má od nás všech, za své statečné životní postoje. Prezident vyznamenání pouze předává. Marta si vyznamenání zaslouží, normální slušní lidé jí ho přejí.

(29. 10. 2023 14:27)

stoura:

(29. 10. 2023 13:48)

stoura:

(29. 10. 2023 13:47)

defakto: ... Kubišová je už asi dementní , minulý režim jí pronásledoval a přesto přebírá metál od bývalého agenta a špiona , který ten bývalý režim podporoval a byl jeho součástí.

(29. 10. 2023 12:47)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy