Dala mu nejkrásnější dárek. „Emilka je moje štěstí a můj život. Je to nejdražší poklad. Jsem šťastný, že se konečně rozhodla vrátit se k tatínkovi,“ řekl Blesku oslavenec v reakci na to, že dcera, kterou má s operní pěvkyní Terezou Mátlovou (47), se před časem rozhodla žít u něj.

Jestli Emily půjde v jeho stopách, ale zatím nechává osudu. „Má ráda muziku a showbyznys. Uvidíme... Nikdy jsem nepěstoval protekcionismus, to bych jí prokázal medvědí službu,“ dodal šťastný táta Janeček, který chystá pro své divadlo GoJa Music Hall další projekty a překvapení.

A co mu přáli slavní kamarádi?

Michal David (63): Udělal mě slavným

V životě zpěváka a hitmakera hraje producent a kapelník legendárních Kroků Františka Janečka zásadní roli. „Udělal ze mě slavného zpěváka, to je jeho práce. Takováhle spolupráce je jako manželství – po čase jsem se postavil na vlastní nohy, ale přátelé jsme dodneška,“ prozradil Michal David, který tento týden roztančil náměstí v Písku, kde vystupoval jako host projektu Blesk Ordinace.

Saskia Burešová (77): Už netančím

Moderátorka Kalendária ráda navštěvuje Janečkem produkované muzikály a nechybí na žádné premiéře. Troufla by si na jeviště také? „Zazpívat ne, ale zahrála jsem si v muzikálu Ginger a Fred,“ prozradila Blesku Saskia s tím, že ji neláká ani tanec, a tudíž by nešla do StarDance. „Možná před dvaceti lety bych to zkusila, dnes už ne...“ smála se nestárnoucí hvězda.

Karel Vágner (81): Vychoval mé děti

Mistr basů dorazil s dcerou Terezou Vágnerovou (31), a Janečkovi společně dokonce zazpívali! Pro Terezu Vágnerovou se jednalo de facto o její návrat po »mateřské« a překvapila krátkým sestřihem, v němž ji skoro nikdo nepoznával. „František mi vlastně pomohl vychovat mé děti, protože jak Tereza, tak Pepa hráli postupně v řadě jeho muzikálů,“ pěl Vágner ódy na kolegu.

Monika Absolonová (46): Máme se rádi

Zpěvačka také patří mezi blízké Janečkovy přátele. „Mám pana doktora moc ráda a myslím, že i on má rád mě. Baví mě náš způsob komunikace, že on mi tyká a já jemu vykám, baví mě jeho rady do života i to, že mi zavolá, když mě vidí v televizi a řekne mi svůj názor,“ říká Monika, jež svého času vystupovala v producentových Bídnících.

Jiřina Bohdalová (92): Příště jako prababička

Naše herecká legenda patří k Janečkovým dlouholetým kamarádkám a na jeho narozeninách nechybí prakticky nikdy. „Už teď koukám, jestli se dožiju jeho dalších...“ smála se uvolněná Jiřinka, která právě dokončila svůj nový film Svatá, a rozpovídala se o vnukovi Vojtovi (28), který se v červenci oženil. „Teď už čekám, kdy budu prababička, už by to chtělo. O lásku u nás není nouze,“ těší se Bohdalová.

Video
délka: 03:30.56
Video se připravuje ...

Jiřina Bohdalová na narozeninách Františka Janečka: Chci už být prababička! David Turek

Video
délka: 03:16.36
Video se připravuje ...

Jiří Strach na narozeninách Františka Janečka David Turek

Video
délka: 02:52.56
Video se připravuje ...

Sagvan Tofi na narozeninách Františka Janečka David Turek

Fotogalerie
94 fotografií