Nové zpěvačky od podzimu nahradí stávající Fantomovy lásky Michaelu Štikovou, za svobodna Gemrotovou (37), a Moniku Sommerovou (36), které si teď plní mateřské povinnosti.

Grossová už u Janečka (78) hrála hlavní role v úspěšných muzikálech Ples upírů a Čarodějka, Štěpánková se v GoJa Music Hall představí poprvé. „Účinkování ve Fantomovi Opery bude pro mě jako pro operní zpěvačku úplně první muzikálová zkušenost. A protože musím kromě zpěvu zvládnout také baletní choreografii na špičkách, je to i velká výzva. Já mám ale výzvy ráda, takže se moc těším,“ svěřila Blesku vycházející Janečkova hvězda.

Štěpánková pochází z Plzně, v roce 2014 absolvovala v rámci výměnného pobytu stáž na konzervatoři v Limoges ve Francii. Získala také nejvyšší ocenění v několika soutěžích, například v roce 2016 v Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech v kategorii Operní naděje a ve stejném roce i ve XIII. ročníku Pěvecké soutěže Olomouc.

Od sezony 2020/2021 je v angažmá jako sólistka opery Národního divadla v Praze. Vedle Štěpánkové a Grossové se od 23. září do muzikálu vracejí všechny osvědčené hvězdy v čele s představitelem titulní role Marianem Vojtkem (50) nebo Pavlem Vítkem (60) v roli jednoho z divadelních ředitelů.

Nikdo nechce konec

Česká verze nejslavnějšího muzikálu všech dob se v GoJa Music Hall uvádí od roku 2014. Přestože Janeček několikrát oznámil ukončení, diváci ho vždy donutili hru do repertoáru vrátit.

Video
délka: 03:18.48
Video se připravuje ...

František Janeček na premiéře Fantoma Opery: O krásný zážitek nikdo nepřijde! David Turek

Fotogalerie
45 fotografií