Je neuvěřitelné že se film o českém vojevůdci prodal do celého světa kromě Číny, s níž se jedná. 

Jsem spokojený, práva na promítání nejenom v kinech, ale i na internetových platformách jsou prodaná po celém světě. Už dávno vím, že návštěvnost v kinech není rozhodující. V Americe film produkuje společnost Paramount a ti jsou spokojený. Podle filmu vzniká 3D počítačová hra, kde hlavní postavou bude Michael Caine,“ pochlubil se Blesku Petr Jákl, který je spokojený i s návratem milionových investic. 

Video
Video se připravuje ...

Jáklovi na premiéře Jana Žižky: Romana okouzlila obřím dekoltem! David Turek

„Vrací se to pomalu, ale všichni jsou spokojený a jsou v plánu další filmy. Hodně jsem se skamarádil s Tilem Schweigerem, který v Žižkovi hrál, denně si voláme, navštěvujeme se a plánuje spoluprodukovat filmy,“ netají své nadšení producent, který nyní dokončuje v USA filmy s Robertem De Nirem, Johnem Malkovichem nebo Morganem Freemanem a nedávno se v Austrálii pustil i do akčního thrilleru s Russellem Crowem. Filmový Gladiátor bude hvězdou letošního filmového festivalu v Karlových Varech. 

„Mám to štěstí, že to, co dělám neberu jako práci, ale jako splněný sen. Jsem v podstatě bez práce, protože do ní nechodím, ale dělám to, co mě baví a živí. Když něčemu věříte, tak se vám to splní, a toho se držím celý život,“ dodává se smíchem Petr. 

Fotogalerie
45 fotografií