Mnoho slavných osobností se nechalo v únoru zlákat do výzvy, která spočívala v odepření si alkoholu. Herečka Alena Doláková, kterou si televizní diváci zamilovali jako zlou Holenu v hudební pohádce Tři bratři, anebo v roli tanečnice Marie v uměleckém filmu Zrcadla ve tmě, si tento experiment rozhodně pochvaluje. Na sociální síti vypočítala všechna zjištění, k nimž během února došla.

„Můžu trpět úzkostí s alkoholem nebo bez něj. Tohle byl nejhorší měsíc pro mé duševní zdraví, takže asi pomohlo, že jsem nepila,“ zmínila například. To sice nepatří zrovna k pozitivním objevům, ty další jsou ale výrazně kladnější. Poukázala totiž hlavně na ten z nejzřetelnějších efektů této výrazné životní změny, který potěší každou ženu - a to výraznou ztrátu váhy, kterou dokumentovala svou fotkou pořízenou přes zrcadlo. 

Video
Video se připravuje ...

Herečka Alena Doláková: Podprsenky jsme spálily! Kvůli potratům! Blesk TV

„Dávala jsem si jenom 1-2 kávy místo 5, takže jsem ztratila hodně vody. Zhubla jsem 10 centimetrů na hrudníku, 7 centimetrů v pase a 5 centimetrů na bocích,“ pochlubila se. A je pravdou, že na zveřejněném snímku měla perfektně ploché bříško. Kila šla dolů jistě i proto, že během tohoto měsíce nemusela řešit kalorický obsah alkoholických nápojů, které předtím konzumovala. A jistě se cítila mnohem lépe i po zdravotní stránce.

Dalším přínosem byla zvýšená produktivita - a to se rozhodně také hodí, vzhledem k jejímu náročnému životnímu stylu. Pozastavila se však nad sloganem „suchého února“, s nímž nesouhlasila. „Nepít je umění? Umění je můj život - s alkoholem, bez alkoholu… Víc jsem zpívala, protože jsem byla zahlcená a zpěv je moje psychohygiena, ale umění je pro mě celoroční záležitost,“ uzavřela.

Fotogalerie
65 fotografií