Jenom málokterá herečka se může pyšnit tak pevnou postavou jako Alena Doláková, která za své křivky vděčí pravidelnému pohybu – především tanci. Své taneční nadání předvedla například ve svém posledním filmu Zrcadla ve tmě, kde ztvárnila titulní roli tanečnice.

I když nemá tělo modelky, tak má kila na správném místě, jako je zadeček a ňadra. Právě proto se stala jednou z tváří kampaně na menstruační plavky. Za fotoaparát se postavila Agáta Hanychová, která se opět začala věnovat tomu, co má vystudované. Před lety úspěšně zakončila bakalářské studium na Slezské univerzitě v Opavě, kde studovala na Institutu tvůrčí fotografie. 

Doláková je známá tím, že pro ni témata jako sexualita nebo menstruace rozhodně nejsou tabu. „Měla jsem nejmíň 42 kilo a teď ani nevím, kolik mám…60? Je to poprvé, co jsem pózovala v plavkách a doufám, že mi už někdo nabídne nějakou detektivku nebo právničku, abych už nikdy v plavkách pózovat nemusela.

VIDEO: Feministka Alena Doláková obětí sexuálního zneužívání! Léčí se psychoterapií

Video
Video se připravuje ...

Feministka Alena Doláková obětí sexuálního zneužívání! Léčí se psychoterapií Markéta Reinischová, Lukáš Červený

Půl roku jsem teď každý den psala scénář a kašlala na cvičení, takže mi věřte, že jsem se svlíkat nechtěla, ale zas bych chtěla vidět někoho se zadkem a prsama jako mám já v takové reklamě a ne jen modelky, tak jsem do toho šla,“ řekla Blesku Alena. 

Ve dvojdílných plavkách nešlo přehlédnout, že má pod levým ňadrem zbrusu nové tetování. „Je to moje první kérka a nechala jsem si ji udělat od malířky Julie Chocholy. Není to ovšem obyčejné tetování, je v něm daný jasný záměr. Co přesně symbolizuje, vám ale prozrazovat nebudu. Jeho velikost mě tedy nejprve zaskočila, ale už jsem si zvykla,“ vysvětlovala se smíchem herečka. 

Fotogalerie
31 fotografií