Když se Tomáš Hasík alias Ozzy a Adam Huml přihlásili do soutěže BeerMaster Česko, představa, že dojdou až do super finále, pro ně byla nedosažitelným snem. Ale zázraky se dějí.

Z více než dvou tisíc pivařů a milovníku chmelového moku z celé České republiky zůstali jen oni dva! Cestou je potkalo několik pádů, dostali se do eliminačních rozstřelů, nervy jim drásala nejen neoblomná porota, ale i ostatní soupeři. Adam a Ozzy ale vše vydrželi a postupovali dál. V každém kole získávali nejen nové pivovarnické zkušenosti, ale proměnou procházeli i oni sami.

Změna byla nejvíce patrná u Adama. Z namyšleného potížisti, který jako by snědl všechnu moudrost světa, se postupně stával pokornější a více naslouchající pivař, který umí přijmout kritiku i rady. Ozzy se zase učil, jak být průbojnější. „Pokud by soutěž BeerMaster Česko nepřinesla nic jiného, tak i tahle proměna za to všechno úsilí stála,“ komentoval proměnu obou dvou finalistů porotce Aleš Dvořák.  

Pivo od BeerMastera

Poslední disciplínou soutěže BeerMaster Česko byla disciplína královská: Uvařit vlastní pivo, podle vlastní receptury a postupů. Adam i Ozzy se ničeho nezalekli, v pivovarské varně se chopili nástrojů a uvařili zlatavý mok podle svých představ.

Nebudeme vás napínat – výsledek byl perfektní v obou případech. O to těžší ale bylo rozhodování pro porotou. Na pomoc si ale zavolala hosta, Lukáše Hejlíka, a ještě si přizvala dalších šest pivních specialistů. Dorazili i vyřazení soupeři Ema a Honza Provazník. Originální pivo od Adama a Ozzyho všichni ochutnali, okomentovali a udělili své hlasy.

Ptáte se, kdo nakonec vyhrál? Kdo získal titul BeerMaster Česko a se slzami v očích přebíral ceny? Pak se podívejte na poslední díl unikátní reality show, která u nás nemá obdoby.

A to je všechno! Sláva vítězovi a čest poraženým. A soutěžícím z BeerMaster obzvlášť!

 

Video
délka: 29:07.92
Video se připravuje ...

Je to tady! Česká republika má nového pivního mistra! Videohub

Fotogalerie
39 fotografií