Na druhou zastávku road tripu po českých pivovarech dorazili finalisté BeerMaster Česko ještě v kompletním složení. Od první chvíle byla ale znatelná nervozita, z řemeslného pivovaru Obora totiž pojedou dál již jen v sedmi. Kdo neprojde zátěžovými zkouškami, okamžitě se balí a končí! Vrací se domů a definitivně tak ztrácí šanci získat titul uznávaného pivního mistra.

Porotci Aleš Dvořák a Luboš Kastner si na pomoc přizvali Martina Nováka, sládka a zakladatele malšického pivovaru Obora. A že šlo o vskutku vykutálenou trojici! Svými potutelnými úsměvy dávali všichni tři najevo, že si pro finalisty připravili zkoušky, které prověří nejen jejich pivní znalosti, ale také fyzickou i psychickou kondici. Největším oříškem bylo tentokrát totiž zachovat chladnou hlavu a nezmatkovat.

Soutěžní den byl rozdělen do dvou testovacích kol. Hráči získávali postupně body, které je přibližovaly jejich vysněnému cíli. Po hře s výstižným názvem Najdi pivo ve skladu vedla na plné čáře Ema, naopak na úplném chvostu se ocitl favorizovaný Adam. Před druhou disciplínou si tak nemohl být nikdo ničím jistý. A pak přišla práce s mapou, a k tomu navíc poznávačka pivovarských obilovin! Jak se jednotliví soutěžící zorientovali v neznámém terénu, sledujte v novém díle BeerMaster Česko.

Prozradíme jen to, že porotce Aleš Dvořák toho měl na konci dne tak akorát dost: „Někteří soutěžící mě hodně naštvali tím, že neznají základní druhy obilovin. To musí jako pivovarníci bezpodmínečně znát. Naprosto jednoznačně je musí poznat,“ posmutněle komentoval výsledky jindy dobře naladěný sládek Budějovického Budvaru. 

Kam se vydá pivní parta příští týden? A kdo bude chybět? Sledujte dál cestu za titulem BeerMaster Česko ve středu 23. listopadu nejdříve na Blesk.cz, nebo ve 21:50 na Nova Action. A pokud vám některá z předchozích epizod unikla, najdete ji na www.beermaster.cz.

Video
délka: 27:38.28
Video se připravuje ...

BeerMaster Česko přišel o jednoho z finalistů! Videohub

Fotogalerie
35 fotografií