Letos jeho jméno v titulcích nefigurovalo. V poměrně rychlém sledu totiž prodělal operaci srdce, mimořádně obtížně zastavitelné krvácení jícnových varixů a akutní transplantaci jater. Před tou měl ale dabér takový strach o své kočky, které měl doma, že chtěl ze zoufalství skočit z okna. „Já měl strach především kvůli kočkám. Říkal jsem si: To radši skočím tady z okna a máte ušetřenou transplantaci. Já jsem ale netušil, jak je to vysoko, protože jsem se z okna nikdy nedíval, a už jsem skončil na psychiatrii,“ vyprávěl ve 13. komnatě Prager.

Naštěstí ho ale nepotkal osud dabingového režiséra, kterého ztvárnil v seriálu Petra Zelenky Dabing Street a který v jednom z dílů umírá. „I když byly momenty, kdy jsem měl opravdu namále,“ říká Prager a vzpomíná na personál IKEM, kde se o něj skvěle starali nejen po stránce medicínské, ale i psychické. „Což mi v několikaměsíčním boji o život zásadně pomohlo,“ přiznává a netají se, že s takovou náloží zdravotních malérů, která ho potkala, by se ani při své optimistické, veselé povaze nedokázal sám popasovat.

Naštěstí vše mělo šťastný konec. Jiří se odstěhoval z Prahy na svoji chalupu v Rabakově, kde má spoustu přátel, o něž se může v případě potřeby opřít.

Hlas Al Pacina nebo Mr. Beana

Jeden z nejpopulárnějších dabérů, který za své umění získal Cenu Františka Filipovského a stal se také Rytířem českého dabingu, si rád dělá legrácky sám ze sebe. „Al Pacino s dalším filmem čekal na mě, až se uzdravím,“ vtipkoval Prager ve 13. komnatě. Dabuje i Dustina Hoffmana, Dannyho DeVita nebo Mr. Beana.

Video
Video se připravuje ...

Herec a dabér Prager je pravnuk Aloise Jiráska (†79)! Vím o něm drby, které se nevyučují! Zuzana Bubílková, Petr Soukup, Lukáš Červený

Fotogalerie
10 fotografií