Smutek a nostalgie nad tím, že sice je koho oslavovat, ale už ho nikdy neuvidí - to byl pocit, který převládal v zákulisí pražské haly O2 universum. Mekyho manželka Katka tak splnila další z úkolů, které jí před smrtí manžel zadal. „Celé si to naplánoval a popravdě asi věděl, jak moc mi to pomůže po jeho odchodu. Od té chvíle, co nás Meky opustil, jsem ponořená do práce a nestíhám smutnit,“ svěřila Blesku.

Žbirková sezvala dvacítku zpěváků, kteří si rozdělili jeho nesmrtelné hity. „Meky, počuješ nás?“ ptala se Bára Basiková (59) s pohledem vzhůru poté, co odzpívala Atlantídu. Marta Jandová (48) zase zavzpomínala, že Žbirka byl pro ni jako strejda, který ji znal odmala.

Tři generace: Kdo co zpíval?

O Mekyho hity se podělily hned tři generace českých a slovenských zpěváků! Tu starší reprezentovali vedle zmíněné Báry Basikové (59, Atlantída) třeba Peter Nagy (62, Zažni) s Jiřím Macháčkem (56, Milionkrát), Michalem Malátným (52, Biely kvet) a Danem Bártou (52, Balada o poľných vtákoch, Mám rád). Střední zase Jana Kirschner (43, Jesenná láska), Katarína Knechtová (41, Múr našich lások) nebo David Kraus (42, Fair Play). A muzikantské naděje zastupovali třeba Lenny (29, All My Days), Mirai Navrátil (30, Každý chce byť naj), kapela Slza (Catherine) nebo Mekyho syn David (27, Nejsi sám).

Video
délka: 03:20.68
Video se připravuje ...

Žena a syn na křtu posledního alba Žbirky: Proslov přímo k Mekymu David Turek

Fotogalerie
36 fotografií